X

En iyi Kripto Fiyat Oranlarını Swapzone İle Bulun

12:54
16 Nisan 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Eğer kripto para borsaları ile işlem gerçekleştirdiyseniz bunun muhtemelen bazı sorunları olduğunu biliyorsunuz. Öncelikle güvenli bir site bulup, dolandırılmayacağınızdan emin olmak istersiniz. Ayrıca fiyatlar açısından da en iyi piyasa oranlarına sahip bir platform ile çalışmak isterseniz. Dolayısıyla bu noktada karşımıza iki önemli sorun çıkıyor. Bunlardan iki güven problemi, ikincisi ise en iyi fiyat tekliflerini alıp almadığınız ile ilgili problem.

Çözüm Nedir?

Bu sorunların çözümü olarak piyasadaki popüler borsalarda işlem yapmayı tercih edebilirsiniz. Ancak bu durumda öncelikle KYC/AML prosedürlerini karşılamanız gerekiyor. Dolayısıyla kişisel belge ve bilgilerinizi istenilen şekilde borsaya ulaştırmak zorunda kalıyorsunuz. Ama yine de istediğiniz kripto varlıklarından istediğiniz fiyat oranlarından faydalanıp faydalanamayacağınız muamma olarak kalıyor.

Kripto Fiyatları Sürekli Değişiyor

Kripto para volatilitesi, kripto paralarla ilgilenenler tarafından sıklıkla karşılaşılan ve bilinen olgulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla aynı varlığın fiyatı farklı borsalarda değişiklik gösterebiliyor. Zaten arbitraj yapan yatırımcılar da bu şekilde yüksek karlar elde ediyor. Arbitraj yapan yatırımcılar varlığı fiyatın düşük olduğu borsadan satın alıp yüksek olan borsada satıyor. Böylece aradaki fiyat farkı kar olarak kalmış oluyor. Ayrıca 500’den fazla kripto para borsası olduğu için de her zaman bir seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda arbitraj yapan yatırımcıların borsalardaki fiyatları takip ettikleri özel yazılımlar da bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Gerçek Zamanlı En İyi Oranlar

Arbitraj yapmadan yüksek kar elde etmek isteyenler için yeni bir yol var: Swapzone gibi bir borsa toplayıcı uygulamasını kullanabilirsiniz. Peki, Swapzone nasıl çalışır?

Bir borsa toplayıcısının API’lerine erişimini sağlayan ve fiyatları gerçek zamanlı olarak ileten birçok borsa ortağı bulunuyor. Böylece herhangi bir kullanıcı her zaman en iyi fiyat oranları listesine ulaşabiliyor. Öte yandan toplayıcı genellikle ortak olarak sadece iyi bir üne sahip güvenilir borsaları seçiyor. Bu nedenle işlem sırasında kullanıcının parası güvende oluyor. Bununla birlikte seçilen her bir işlem çifti için toplayıcı, bağlı tüm borsalardan tüm teklifleri listeliyor ve pariteleri tüm gizli ücretlerle birlikte gösteriyor.

Doğru Fırsatı Seçme

Yukarıdaki bahsi geçen listemeler arasından en doğru fırsatı seçmek belki de en önemli adım olarak karşımıza çıkıyor. Bunu yapmak için de sayısız borsa arasında geçiş yapmanız ya da tüm fırsatların tek bir platformda listelendiği bir araç kullanmanız gerekiyor. Tam olarak bu noktada Swapzone işin içine giriyor. Bu uygulama ile yapmanız gereken tek şey, bir kripto çifti ve takas etmek istediğiniz miktarı seçmek, sonrasında uygulama tüm borsalardan topladığı teklifleri kullanıcıya sunuyor.

Bunun yanında Swapzone’da teklifler, en iyi tekliften en kötü teklife doğru sıralanıyor. Tekliflerden birini seçtikten sonra kripto para gönderip alabileceğiniz adres girme ekranlarına geçiliyor. Dolayısıyla borsalar arasında geçiş yapmadan tek bir platformdan işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

En İyi Fırsatlar

Kripto oranları, bir borsa seçiminde en önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dikkate alınacak diğer faktörler ise şunlar:

  • KYC / AML: Hakkında hiçbir bilginiz olmayan borsa konusunda kimlik bilgilerinizi paylaşmak istemeyebilirsiniz. Bu noktada Swapzone’da herhangi bir bilgi göndermek zorunda olmadığınız için kimlik bilgilerinizin daha güvende olduğunu düşünebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamayı kullanmak için kayıt olmanız dahi gerekmiyor.
  • Likidite: Likidite, bazı token’larla büyük miktarlarda işlem yapmak istiyorsanız dikkate almanız gereken çok önemli bir faktör olarak karşınıza çıkıyor. Swapzone’un düzinelerce değişik borsaya bağlandığı göz önüne alındığında, herhangi bir kripto para birimi için büyük bir likidite havuzu oluşturuyor.

Öte yandan böyle bir uygulama kullanarak bilgileri anında alabildiğiniz için avantajlı konuma geçiyorsunuz. Bununla birlikte Swapzone ile vakit kaybetmeden belirlenen oranlardan işlemlerinizi anında gerçekleştirebildiğiniz için yine yatırım konusunda bir adım önde oluyorsunuz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar