Reklam

En İddialı 110 GameFi! Binance Smart Chain Ekosisteminde Patlamaya Hazırlanıyorlar!

Dünyanın en büyük borsasının blockchain ağında hizmet veren 110'u aşkın GameFi projesi erken dönem yatırımcılarını bekliyor.
13:05
17 Ekim 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Binance 1 milyar dolar değerinde destek fonunu duyurdu. Bunun üzerine BSC ekosistemindeki projelerin ciddi fiyatlamalar yaptığına şahit olduk. Çünkü bu rakam ekosistemdeki birçok projenin piyasa değerinin yüzlerce kat üzerinde ve ciddi bir büyüme potansiyeli oluştu. GameFi bu yılın özellikle ikinci yarısından itibaren ciddi bir popülerlik yakaladı. Şimdi Binance Smart Chain ağında bulunan 100+ GameFi projesinin bir kısmını inceleyelim.

GameFİ Nedir ve Neden Önemli?

Öncelikle bu model topluluk odaklı harika bir yaklaşım sergiliyor. GameFi oyunları blokchain tabanlı çalışır. Oyun oynayarak kripto para veya NFT kazanabilmenize olanak sağlayan bu projeler bugün yüzbinlerce aktif kullanıcıya ulaştı. Oyun ve merkezsiz finansı birleştiren bu dünya Game ve DeFi tanımlarının birleşiminden oluşuyor.

GameFi bugünün ve yarını trendi ancak bir sorun var. Bu tarz blockchain tabanlı oyunların çıktığı ilk dönemlerde kripto para topluluğu Steam gibi büyük oyun marketlerinin sektöre destek vereceğini umuyordu. Çünkü metaverse, yeni dijital dünya için bu devrim niteliğindeydi. Ancak bunun tam tersi oldu. Steam ve onu takip eden büyük oyun mağazaları bu konseptteki projeleri platformlarında liste dışı bırakma kararı aldı. Buna rağmen büyük oyun şirketleri blockchain odaklı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. GTA oyun içi kripto paraları ve Fifa ise NFT odaklı ürün geliştirmelerini devam ettiriyor.

Binance Smart Chain Ağındaki 110 GameFi!

Binance Smart Chain (BSC) ekosisteminde 110’u aşkın GameFi projesi bulunuyor. Bunların tam listesi ve birkaç projenin detaylarını ele alalım. Öncelikle bu girişimlerde ekip detayları son derece önemlidir. Akıllı sözleşme projelerinden daha fazla ön araştırmaya ihtiyaç duyar ve yatırımlarınızda zarar etme ihtimaliniz de vardır. Detaylı araştırmalar yaparak riskinizi azaltabilirsiniz.

BNBPuppies

Her köpek yavrusu birbirinden farklı olacak şekilde üretilmiştir. Kombinasyon oldukça geniş tutulmuş ve 15 milyon olası kombinasyondan 12.000 köpek yavrusu türetilmiştir. BNBPuppie‘ler ERC-721 standardına bağlıdır, böylece Binance NFT ve diğer birçok ERC-721 uyumlu platformda ticareti yapılabiliyor. Projenin internet sitesi üzerinden MetaMask bağlantınızı yaparak oynamaya başlayabilirsiniz.

CryptoCars

Yaklaşık 160 bin kullanıcıya ulaşan oyunda 120 bine yakın araç NFT’si bulunuyor. Android ve iOS cihazlar için mobil uygulamaları var ve telefondan da kolayca oynayabiliyorsunuz. Oyun kurusu Ly Tran 2015 yılından bu yana full stack geliştirici olarak çalışıyor.

Dragonary

Android, Microsoft Windows, MacOS cihazlarında sorunsuz şekilde oynanabiliyor. Sanal cüzdan bağlamadan oyun indirerek direkt oynayabilirsiniz. Oyundaki tüm işlevler ücretsiz biçimde ayarlanmıştır. Oyun için öğelerin NFT olarak ticareti yapılabiliyor sıfır maliyetle blockchain tabanlı bir oyun oynamak istiyorsanız eğlenirken ödüller kazanabilirsiniz.

110’u Aşkın GameFi Projesi

Binance Smart Chain’de 110’dan fazla GameFi bulunuyor.

Yukarıdaki görsel geniş bir liste sunsa da tamamı sığmamış. Sizde geleceğin en popüler oyunlarından olmaya aday bu projeleri araştırarak erken dönem yatırım fırsatlarına ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar