Reklam

En Büyük Altcoin Ethereum (ETH) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Ethereum, lider kripto para Bitcoin'i takiben ATH geliştirmeyi başardı.
14:28
21 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum 4.362 doları aşarak tarihi bir rekora imza attı. Ethereum, lider kripto para Bitcoin’i takiben ATH geliştirmeyi başardı. Kripto para piyasası 2.6 trilyon doları aşarken en popüler ikinci kripto para Ethereum, ralliyi ATH ile taçlandırdı.

Ethereum’dan Yeni ATH

Lider altcoin Ethereum (ETH), günlük zaman diliminde %12’nin üzerinde artışla 4.362 dolarlık ATH’yi geliştirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ile birlikte oluşan ralli havası tüm piyasaya yansımış durumda ve önemli fiyat sekansları kaydediliyor.

Ethereum, yaklaşık 5 ay önce 4.362 dolara dokunarak inanılmaz bir fiyat performansı sergilemişti. Ancak düzenleyici birimlerin baskısı ve manipülasyon çabaları ile 30.000 dolar altına itilen BTC, kripto para piyasasını kızıla bürümüştü. Bu dönemde 2.700 dolara kadar düşen ETH fiyatı, 3.000 dolar bayrağını geri alarak yönün yukarı olduğunu kanıtlamıştı.

Ethereum London Hard Fork’u ile birlikte yükselişe geçen ETH, ağ ölçeklenebilirliği ve işlem ücretleri sorunlarında çözüm yolları geliştirmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra büyük ölçekte Ethereum yakımı gerçekleşmesinin akabinde ETH fiyatı artışı hız kazandı.

Ethereum Fiyat Beklentileri

Uzman analistler zincir içi veriler, yatırımcı duygusu, NFT ve DeFi protokollerinin patlaması, ölçeklenebilirlik çözümleri, işlem ücret sorununun hafifletilmesi gibi verileri değerlendirdiğine uzun vadede Ethereum’un geleceğini parlak görüyor.

Bunla birlikte 5.000 dolar ve 10.000 dolarlık hedeflerin yanı sıra uzun vadede 30.000 dolar beklentileri de oluşmuş durumda ve giderek ciddiyet kazanıyor.

Elon Musk, Mark Cuban, Cathie Wood gibi isimlerin Ethereum ilgisi benimsenme oranlarını artırdığı gibi kurumların da popüler kripto paraya yönelmesine teşvik ediyor. Kurumlar artık daha yoğun bir şekilde Ethereum ile ilgileniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar