X

En Büyük Altcoin Ethereum (ETH) 4.500 Dolar Barajını Aştı

Ethereum rekor kırdı.
18:58
2 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum, 4.500 doları aşarak önemli bir kilometre taşını geride bırakmayı başardı. ETH, deflasyonist yapısıyla artış trendini koruyor. Lider altcoin, 4.500 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştirdi.

Ethereum Yükseliyor

Kripto para piyasasının lider altcoin’i Ethereum, yükseliş trendini korurken bugün 4.500 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ETH, son günlerdeki boğa koşusu momentumunu korudu. Bu sayede ATH kaydeden Ethereum, yatırımcılarını sevindirdi.

Bu artışın arkasında birçok neden bulunuyor. Ethereum 2.0 projesindeki gelişim, Altair güncellemesinin başarıyla tamamlanması, yakılan ETH miktarının dev boyutlara ulaşması, zincir içi görünüm, NFT sektöründeki çılgınlık, genel piyasa trendi, borsalardaki Ethereum miktarının tarihin en düşük seviyelerine yaklaşması ve daha fazla durum Ethereum fiyatını artıran faktörlerdendir.

Uzman Beklentileri

En güncel fiyat öngörüsü, Goldman Sachs analistlerinden geldi. Goldman Sachs uzmanlarına göre Ethereum fiyatı iki aylık zaman dilimi içerisinde 8.000 dolara kadar tırmanabilir. Dolar hareketleri ile korelasyon sonucunda bir rapor hazırlayan Goldman Sachs uzmanları, benzer trendlerin devamı durumunda ETH fiyatının kısa sürede 8.000 dolara çıkmasını öngördü.

Bununla birlikte birçok analist, Ethereum fiyat beklentilerinde önemli rakamlar dile getiriyor. ETH fiyat beklentisinin uzun vadede 35.000 dolar olduğunu belirten deneyimli analistler bulunuyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içerisinde 64.300 dolara ulaşarak piyasa trendini yeşil bölgede tuttu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar