reklamı kapat

Elysian E-ticaret Sektörüne Yeni Bir Soluk Getiriyor

18 Mayıs 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Blockchain temelli bir startup olarak bilinen Elysian, e-ticaret sektöründeki müşteriler ile işletmeler arasında daha önce emsaline rastlanılmamış nitelikte ilişkiler kurmaya hazırlanıyor. Elysian büyümeye devam eden dev e-ticaret sektöründe karşılaşılan sorunların üstesinden gelerek bir fark meydana getirmeyi amaçlıyor.

Kullanıcılarına merkezsiz bir ekosistem sunan Elysian mevcut e-ticaret işletme modellerini yeniden şekillendirecek. Buna göre sektördeki gönderiler daha hızlı bir şekilde adreslerine ulaştırılacak, müşterilerin verileri daha güvenli bir biçimde depolanacak ve kimlik verilerinin çalınmasına yönelik daha sıkı önlemler alınacak. Üstelik Elysian platformu e-ticaret sektörüne Blockchain teknolojisini entegre eden ve yapay zeka ile sanal gerçeklik gibi yeni teknolojilerden faydalanarak benzersiz kullanıcı deneyimleri sunan ilk platform olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

İşletmeden müşteriye (B2C) e-ticaret sektörü devasa büyüklüğe ulaşmayı başarmış küresel bir piyasaya sahip. Bu büyük piyasanın 2021 yılında 4 trilyon dolar değere ulaşacağı uzmanlar tarafından öngörülen sonuçlar arasında. Ancak her sektörde olduğu gibi e-ticaret alanında da piyasanın büyümesini yavaşlatan birtakım sorunlar bulunuyor. Güven eksikliği, siber güvenlik, veri hırsızlığı gibi konularda çeşitli boyutlarda problemlerle karşılaşılıyor. Öte yandan dünyanın dört bir yanındaki e-ticaret müşterileri satın alacakları ürünler ya da hizmetler karşılığında kripto para kabul eden bir platforma ihtiyaç duyuyorlar.

Yeni teknolojilerden faydalanan Elysian yukarıda bahsedilen bütün sorunların ve eksikliklerin giderilmesine olanak sağlayacak. Elysian platformu kullandığı algoritma sayesinde kredi kartı bilgileri gibi müşteri verilerini dağıtık bir ağ üzerinde gizli bir Blockchain ile şifreleyerek saklıyor. Üstelik yapay zeka ve sanal gerçeklik gibi teknolojilerden faydalanan platform sayesinde kullanıcılar evlerinde oturdukları yerden gerçeğe yakın alışveriş deneyimleri yaşayabiliyorlar. Platform dahilinde kullanılacak token ELYCOIN ise Ethereum ağına dayanıyor.

Son olarak gelecek vadeden Blockchain platformlarından birisi olarak gösterilen Lamden ile ortaklığa varan Elysian birçok projeyle birlikte çalışıyor. Blockchain entegrayon projesi Sether, merkezsiz ödeme ağı Havven, Blockchain gelişim kurumu Applicature ve Blockchain danışmanları Linhart ile IdentityMind Elysian platformun çalışma ortakları olarak biliniyor.

Elysian projesinin yaklaşan ICO’suna katılabilir ve platformun tüm olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER