reklamı kapat

Eligma Platformu Çevrimdışı Kripto İşlemlerine Olanak Veriyor

12:40
18 Mart 2018

Yapay zeka tarafından yönetilen ve blockchain teknolojisine dayandırılmış zihinsel bir online alışveriş platformu olarak bilinen Eligma çok sayıda hizmeti kullanıcılarıyla buluşturuyor. Bu hizmetlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkan EliPay sistemi kripto paraları borsalarda işlem görmenin ötesine taşıyor. Platform Nisan ayında gerçekleştireceği bir dizi test aracılığıyla bugünün e-ticaret ve varlık yönetimi alanlarında karşılaşılan sorunları nasıl çözeceğini kullanıcılara sergileyecek. Proje ekibi tarafından düzenlenecek token satış etkinliğinin 17 Nisan tarihinde başlatılması planlanıyor.

Platformun kullanıcılarına kazandırdığı en önemli olanaklardan birisi olarak ifade edilen sistem EliPay kripto para işlemlerinin hem çevrimiçi hem de çevrimdışı gerçekleştirilebilmesine olanak tanıyor. Eligma platformu için gerçekleştirilen testler sonucunda ekip EliPay sisteminin çevrimdışı işlemlere başarılı bir şekilde imkan tanıdığını açıklamış ve sistemin kullanılabilirliğini ilan etmişti. Eligma platformu tarafından sunulan birçok avantaj arasından ilgi çeken bu özellik platformun erken kullanıcıları, kripto para meraklıları ve bu projenin muhtemel yatırımcıları için ilham verici bir nitelik taşıyor. Platform tarafından sunulan bu özellikler ELI token’lerin kullanılabilirliğini yatırımcılara ispat ediyor. ELI token’ler 17 Nisan 2018 tarihinde düzenlenecek bir token satış etkinliği aracılığıyla kullanıcılarla buluşturulacak.

BTC d.d adlı şirketin CEO’su ve başkanı Jože Mermal tarafından platforma ilişkin şu ifadeler kaydedildi:

“BTC d.d şirketi son teknolojilerin geliştirilmesi ve işletme ekosistemine uygulanması için mücadelelerine devam ediyor. Eligma şirketinin stratejik ortağı olarak EliPay sisteminin gerçek bir ekosistemde BTC Şehri Ljubljana’da faaliyetlerini sürdüren seçilmiş ortaklarla test edilmesine olanak sağlayacağız. EliPay kripto paraların hem çevrimiçi hem de çevrimdışı kullanılabilmelerini sağlıyor. Üstelik modern, şeffaf ve kolayca gerçekleşebilen alışveriş deneyimlerini kullanıcılarımızın hizmetine sunuyor.”

Projenin arkasında bulunan ekip iş geliştirme, yapay zeka, blockchain ve e-ticaret gibi alanlarda uzmanlığını ispatlamış kişiler tarafından destekleniyor. Blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin gelecekte oldukça önemli bir yer edineceğine canı gönülden inanan ekip EliPay sistemi aracılığıyla kolay kripto para işlemleri gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Bu fikrin ardında bulunan startup’ın kurucusu ve CEO’su Dejan Roljič konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“BTC d.d şirketi ile ortaklık sağlayabilmek bizim için büyük bir şans. Bu şirketin Slovenya perakende sektöründe, lojistik sektöründe ve Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da bulunan ve iş ya da eğlence merkezi olarak bilinen BTC Şehri’nde uzun bir süredir devam eden kaliteli bir itibarı bulunuyor. 475 bin kilometre kareye yayılmış geniş bir alana sahip bu şehir yılda 21 milyon ziyaretçiyi bünyesine çekiyor. Sahip olduğu benzersiz ekosistem ve 450 mağaza ile BTC Şehri dört binden fazla işletmeye ev sahipliği yapıyor. Bu şehir ayrıca ideal bir test laboratuvarı olarak kullanılıyor. İşte bizler bu şehirde EliPay sistemini test edeceğiz ve 2018 yılının sonuna kadar da Eligma platformunun ilk versiyonunu başlatacağız.”

Geçtiğimiz yıl boyunca 2.3 trilyon Amerikan doları değerinde satış gerçekleştirilen bu piyasaya girmeye hazırlanan ekip Eligma’yı geliştirmeyi ve bu sayede online alışveriş yapan kullanıcıların karşılaştıkları sorunlara kullanışlı çözümler getirmeyi planlıyor. Yapay zekayı ve ilgili birçok teknolojiyi bünyesinde barındıran platform, kullanıcılarına en iyi arama sonuçlarını sağlayarak onların zamandan kazanmalarına imkan tanıyacak.

Geliştirdiği Eligma platformu ile birlikte uzun bir yolculuğa çıkan ekip bu yolculuktaki hedeflerine ulaşabilmek için gerekli olan fonu toplamak amacıyla 17 Nisan 2018 tarihinde bir token satış etkinliği gerçekleştirecek. Etkinlikte 300 milyon ELI token kullanıcılarla buluşturulacak. 20 Mart 2018 tarihinde ise ön satış etkinliği gerçekleştirilecek. Alışveriş deneyimlerini yeniden şekillendirmeyi hedefleyen, yapay zeka tarafından çalıştırılan ve blockchain teknolojisine dayandırılmış Eligma platformu hakkında daha detaylı bilgilere projenin web sayfasından erişebilirsiniz.

TelegramFacebookTwitter – LinkedIn – Medium

 

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER