reklamı kapat

Eligma Online Alışverişin Seyrini Değiştiriyor

11:35
11 Nisan 2018

Minimum yatırım hedefine kısa sürede ulaşan Eligma startup’ı yapay zeka altyapısıyla oluşturulmuş platformunun geliştirme sürecine dair detayları kamuoyuyla paylaştı.

Slovenya merkezli şirket internet üzerinden satın alınmak istenen ürünler için daha basit ve akıllıca bir arama yöntemi geliştirdi. Ön satış dönemini tamamlayan, Eligma token satışının başlamasından bir hafta önce belirlediği minimum yatırım hedefine ulaştı. Bir grup kripto tutkununun geliştirdiği platform gücünü yapay zeka altyapısı ve blockchain teknolojisinden alıyor. Proje ekibi 17 Nisan’da başlayacak ICO döneminde fiyat sabitleme politikası izlemeye karar verdi. Buna göre ICO dönemi için bir ether fiyatı 800 dolara, platformun para birimi ELI token’inin fiyatı ise 0.10 dolara sabitlendi.

Toplu satış dönemi bir yana, proje ekibi platformun gelişimi için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Geliştirilen Elipay sistemi, gündelik alışverişlerde ödemelerin kripto paralarla yapılmasını sağlıyor. Eligma ekibi bunun yanı sıra yapay zekayla çalışan kategori öngörücüsünün alfa sürümünü piyasaya sundu.

Kategori öngörücüsü, platformun geliştirdiği yenilikçi keşif özelliğinin temelini oluşturan modül olarak tanımlanıyor. Bir algoritmaya dayalı keşif özelliği önce ürünün kategorisini tanımlıyor, ardından o kategorideki ürünlerin tüm özellikleriyle spesifik olarak eğitim verilmiş yapay zeka botunu devreye sokuyor. Bu süreç sonucunda özellik kullanıcıya tam olarak ihtiyacı olan şeyi sunuyor.

Eligma CEO’su Dejan Roljic Eligma’nın keşif özelliğinin tamamlanan ilk aşamasına ek olarak bazı açıklamalarda bulundu:

“Devrim niteliğindeki teknolojimiz sayesinde piyasaya, 21. yüzyıl internet kullanıcılarının ihtiyaçlarını bütünüyle karşılayacak ve online alışveriş kavramını çok daha basit bir hale getirecek yepyeni bir çözüm sunuyoruz.  Bu çözümü tüm dünyaya yaymak ve tüm mevcut online satıcılara ‘mihenk taşı’ niteliğinde bir platform sunmak istiyoruz.”

Öte yandan iki yeni özelliğin daha sırada beklediği belirtiliyor. Bunlardan birincisi otomatik envanter. Bu özellik bir kişinin eşyalarını elinden çıkarması için (ekonomik açıdan) en iyi zamanı öneriyor. İkincisi ise sadakat sistemi. Eligma kullanıcılarının ELI kripto token’leriyle ödüllendirileceği sistemin test dönemi Nisan ayı ortasında, yani şu sıralar başlayacak. Önümüzdeki günlerde testlere katılacak ilk adaylara yönelik bir duyuru yapılacak.

Geliştirdiği ürünlere fazlasıyla güvenen Eligma ekibi son iki ayda birçok yeni duyuruyla kripto para yatırımcılarının karşısına çıktı. Eligma’nın danışman kurulu iddialı ve tecrübeli isimlerden oluşuyor: Eski Apple, Nest ve Google yöneticisi Andy Baynes, eski Intel Corporate başkan yardımcısı Prof. Dr Herman Eul, Enterprise Development Group (EDG) kurucu ortağı Herman Gyr, ChainX kurucu ortağı Peter M. Moricz ve son olarak Bitcoin Vakfı başta olmak üzere birçok şirket ve grubun kurucularından, yılmaz bir kripto para savunucusu Charlie Shrem.

Proje ekibi test laboratuvarı için son hazırlıkları tamamladı. Laboratuvarın Slovenya’daki meşhur BTC şehrinde yer aldığı belirtildi. Şehrin aynı zamanda Avrupa’daki en büyük ve kapsamlı alışveriş merkezlerinden biri olduğu biliniyor. Proje ekibi kripto para işlem sistemi Elipay’i tüm dünyanın huzuruna sunmadan önce bu şehirde test etmeyi planlıyor. Öte yandan Mart ayı sonunda İsviçre Zürih’te düzenlenen Crypto Summit’ten şirkete iyi haberler geldi: Eligma zirvede ödüle layık görüldü ve ödülü Dejan Roljič ekibi adına aldı.

Bu heyecan verici projeye ilgi duyuyorsanız aşağıdaki sosyal medya kanallarından güncel haberleri ve yeni gelişmeleri takip edebilirsiniz. Sizi projenin 3 kurucusunun Eligma’nın vizyonunu açıkladığı video ile baş başa bırakıyoruz.

EligmaTelegramFacebookTwitter – Linkedin – Eligma BlogEligma Haber Bülteni

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER