reklamı kapat

Eligma Ön Satışı 20 Mart’ta Başlıyor

14:45
8 Mart 2018

Bilişsel ticaret platformu Eligma, e-ticaretle uğraşan satıcıları ve ikinci el ürünleri tek bir noktada buluşturuyor. Yapay zeka ve blockchain temelli platform, kullanıcıların ürün keşfetme, takip etme, satın alma ve satma gibi online alışveriş alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyor. Slovenya merkezli şirket 17 Nisan’da toplu token satışını başlatıyor ve ICO’da 24 milyon dolar yatırım toplamayı hedefliyor.

Son 10 yıldır büyük bir patlama yaşayan perakende ve e-ticaret sektöründe rastlanan problemleri teşhis eden Eligma, 2017’de 2.3 trilyon dolara ulaşan bu sektöre hızlı bir giriş yapma peşinde. Bu doğrultuda yepyeni özellikler platform üyelerinin kullanımına sunulacak. Eligma kurucu CEO’su Dejan Roljič projeye dair şu sözleri sarf ediyor:

“Eligma’yı değerli kılan şey insanlara asla satın alamayacağı tek şeyi vermesidir: Zaman. Platform satın alınan ürünlerin takibini yapar ve bu ürünlere dair genel bir değerlendirme raporu sunar. Sahip olduğunuz ürünlerin değerini hesaplar ve size satım yapmak için parasal açıdan en iyi zamanı bildirir.”

Eligma, müşterilerine keşif, fiyat belirleme ve sadakat gibi konularda en iyi hizmeti sunmayı misyon edindi. Platform kullanıcıları istedikleri özelliklere sahip ürünleri ararken ürün karşılaştırması yapabilir. Yapay zeka temelli Eligma arama motoru onlarca online mağazayı tarayarak kullanıcılara en iyi arama sonuçlarını sunar.

Eligma platformunda mevcut ‘birleştirilmiş alışveriş hesabı’ kapsamında satın aldığınız tüm ürünler tek bir sepette toplanır ve birbirinden farklı online mağazalarda yaptığınız alışverişler için son aşamada ödeme alınır. Online mağazalar kripto paralarla ödeme kabul etsin ya da etmesin; kullanıcılar Eligma’nın geliştirdiği ödeme sistemi sayesinde satın aldıkları ürünlerin ödemesini kripto paralarla yapabilir.

Fiyat belirleme özelliğini kullanan platform üyeleri, bir ürünün yapay zeka tarafından belirlenen güncel ve gelecekteki fiyatını görüp ürünü ne zaman satması gerektiğine kolaylıkla karar verebilir. Böylece tüm ürünler en avantajlı şekilde fiyatlandırılır. Eligma platformunun para birimi ise ELI token’i. Token’i aktif olarak kullanan platform üyeleri birçok avantaja sahip olacak. Tüm platform üyelerine açık olacak sadakat sistemi’yle token’i kullanan üyeler ödüllendirilecek.

Tüm satıcılar açık döngülü sadakat sistemine dahil edilecek ve üyelere kullanımı oldukça elverişli ve kolay bir arayüz sunulacak. Bir diğer deyişle her satıcının kendine özel bir sadakat programı olmayacak; dolayısıyla kullanıcıların birden fazla sadakat programına kayıt olması gerekmeyecek.

Piyasada olması gerekenden fazla sayıda ürünün bulunması kullanıcılar açısından büyük bir sorun teşkil ediyor ve birtakım girişimci bu sorunun önüne geçmek için Eligma çatısı altında bir araya geldi. Sözü tekrar şirketin CEO’su Roljič’e bırakalım:

“Hem ticaret hem de teknoloji alanında geniş yelpazede bilgi, ekspertiz ve tecrübe ihtiyacımızı karşılamak adına çok önemli kişi ve kurumlarla çalışıyoruz. Örneğin Nest-Google-Alphabet’ten Andy Baynes ve ChainX’ten Peter Moricz danışman olarak Eligma’ya katkıda bulunuyor. Her iki isim de Eligma projesini tüm dünyaya tanıtmamıza yardımcı olacaktır.”

Eligma şirketi 2017 yılında 3 Slovenyalı iş adamı tarafından kuruldu: ABC Accerelator CEO’su Dejan Roljič, Viberate kurucusu ve CEO’su Matej Gregorčič ve BTC d.d. CEO’su ve başkanı Jože Mermal. Öte yandan Eligma Avrupa’nın öncü kripto para ve blockchain geliştirme şirketlerinden Spartan Solutions ve Netis’le stratejik partnerlik anlaşması yaptı.

Eligma ekibi platformun gelişimini hızlandırma ve e-ticaret sektöründe fark yaratma amacıyla 17 Nisan’da ICO kampanyası düzenliyor. ICO öncesinde düzenlenecek ön satış dönemi 20 Mart’ta başlıyor. Eligma projesine ve ICO dönemine dair daha fazla bilgi için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Eligma – Telegram – FacebookTwitter – Linkedin – Blog

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER