reklamı kapat
  • BTC  :  34.435,52 ₺
  • ETH  :  2.131,15 ₺
  • BCH  :  4.004,58 ₺
  • XRP  :  2,62 ₺
  • BTC 34.435,52
  • ETH 2.131,15
  • BCH 4.004,58

Elektronik Devlet Uygulaması “eGaaS” Bugün (15 Kasım’da) ICO Satışına Başlıyor

15 Kasım 2016
  • Coin TürkCoin Türk

eGaaS akıllı kontrat ve akıllı hukuk sistemini baz alan, vatandaşların ve devletin sosyal aktiviteleri ile ekonomilerinin organize edilmesi gibi hizmetleri veren uluslararası bir blockchain platformudur.

eGaaS, blockchain üzerinde devletin önemli faaliyetleri arasında yer alan işletme aktiviteleri ve yasama organları işlemlerinin daha verimli olması için; finansal sistem, sicil ve kayıt sistemi, akıllı kontrat algoritması, akıllı hukuk ve icra mekanizması gibi dört temel fonksiyon üzerine inşaa edilmiştir.

eGaaS platformunda ilk olarak akıllı hukuk sisteminin uygulanması faaliyeti gerçekleştirilecektir. Akıllı hukuk kavramı; yasalarının uygulanması, regülasyon koşulları ve kuralların tanımlamasından oluşan algoritmalar bütünüdür. Akıllı hukuk sisteminin güvenilirliği yasama organlarının temsilcileri tarafından dijital imzalarla sağlanmaktadır. Böylece nüfus hizmetlerinden vergilendirmeye kadar devlet ile bireyler arasındaki tüm resmi aktiviteler yeniden tanımlanıp bu akıllı kontratlar sayesinde otomatik olarak gerçekleşecektir.

eGaaS’in teknik olarak akıllı kontratların yaratılması ve uygulanması için oluştutulan bir blockchain platformu olduğu söylenebilir. Bu nedenle, devletlerin sisteme katılmasından önce bile; ödeme sistemleri, borsalar, sigorta hizmetleri, muhasebe ve yönetim sistemleri ve ticaret gibi sosyal uygulamalarla, işletme ve finans alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. eGaaS platformu ayrıca toplulukların aktivitelerini organize etmek için kullanışlı bir araçtır. Topluluklar ve üyeler arasıdaki ilişki kurallarını oluşturmayı ve bu ilişkileri yönetmeyi sağlayan bir araçtır.

Bilindiği gibi blockchain sistemi, yasaları da kapsayan akıllı kontrat algoritmalarını hazırlamada ve uygulamada verimli ve güvenilir bir araçtır. Bu bağlamda eGaaS hizmetleri; finansal sistemler, nüfüs hizmetleri ve akıllı hukuk mekanizmalarının blockchain platformu içerisinde kombine edilerek; devletler, yasama organları, işletmeler ve vatandaşlar için her aktivitenin yönetilebileceği verimli bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Sonuç olarak, bu tür servisler devlet işlerinde kırtasiyeciliğin önüne geçebilecek, çeşitli konularda aracılara olan gereksinimi yok edecek, işlemlerde hızlılığı ve güveni sağlayacak ve bürokrasinin ortadan kalkmasına neden olacaktır.

eGaaS ManifestosuWhite Paper

ETİKETLER
loading...