Reklam

Electroneum (ETN) Fiyatı, Electroneum Kaç TL?

13:47
9 Aralık 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Blockchain’in gücünü, gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar için küresel dijital ekonominin kilidini açmak için kullanan Electroneum son zamanların popüler kripto para projeleri arasında yer alıyor. Electroneum (ETN) yatırımcıları da piyasada meydana gelen son hareketlerle birlikte fiyat tablolarını yakından takip ediyor ve “Electroneum (ETN) Fiyatı, Electroneum Kaç TL” aramalarının arttığı görülüyor.

Electroneum Fiyatı Kaç TL?

Yazının yayına hazırlandığı sırada Electroneum (ETN) yaklaşık olarak 0,035 TL’den işlem görüyor. Kripto para birimleri her ne kadar dolar bazında değerlendirilse de Türk kullanıcılar coin’Lerin TL cinsinden değerlerini de merak ediyor. Tabii ki bu noktada hem kripto para biriminin dolar cinsinden değeri hem de TL’nin dolar bazındaki değeri büyük önem taşıyor.

Bu noktada ETN’nin tarihsel fiyatlarına göz atmak da faydalı olabilir. 2 Kasım 2017 tarihinde 1,88 TL ile rekor seviyeye ulaşan ETN, koronavirüs sebebiyle bir piyasa çöküşünün yaşandığı 13 Mart 2020’de 0,0113 TL ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca ETN’nin 354.740.447 TL’lik piyasa hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre 159. sırada yer aldığını belirtmekte de fayda var.

Öte yandan ETN ilk başlarda akıllı telefon kullanıcılarını hedef alarak kitlesel benimsemeye ulaşmak amacıyla kendi Blockchain’ini geliştiren bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Her akıllı telefon sahibinin kolaylıkla kullanabileceği Electroneum uygulaması, mobil madencilik platformu da sunuyor.

Bunun yanında Electroneum ağı, Sivil Toplum Kuruluşları (STK’lar) tarafından yönetilen dünya çapındaki tek kripto para birimi olduklarını da dile getiriyor. Ayrıca Electroneum’un cüzdan hizmeti de bulunuyor. Kullanıcılar, bir hesap oluşturduklarında otomatik olarak bir Electroneum mobil cüzdanı da oluşturmuş oluyor.

Son Dakika Electroneum Fiyatı

Electroneum fiyatına dolar cinsinden göz atmak ve verileri değerlendirmek de faydalı olabilir. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0046 dolar ile işlem gören Electroneum Bitcoin karşısında da 0,00000023 BTC ile işlem görüyor.

Bunların yanında piyasada şu anda 10.216.480.077 Electroneum bulunuyor ve toplamda 21.000.000.000 Electroneum coin olacağı ifade ediliyor. Ayrıca Electroneum’un dolar bazında da 13 Mart 2020 tarihinde 0,0014 dolar ile dip seviyeyi ve 2 kasım 2017 tarihinde 0,2362 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak özellikle ETN’nin uzun sürede piyasada olmasının yatırımcılara güven verdiği görülüyor. Yatırımcılar genellikle ETN coin’i orta ve uzun vadeli yatırımlarda değerlendirmeyi tercih ediyor.

Ayrıca ETN’nin grafikleri incelendiğinde son aylarda genel itibari ile düz bir çizgide ilerlediği görülüyor.

Electroneum Nereden Alınır?

Electroneum birçok kripto para borsasında mevcut durumda. ETN, Huobi Global, Kucoin, HitBTC, Sistemckoin, ProBit Exchange, Cryptomate ve CoinDCX gibi çok sayıda borsada kullanıcı ve yatırımcılarla buluşuyor.

Öte yandan Electroneum’un en fazla hacminin Huobi Global’de olduğunu belirtmekte de fayda var. ETN’nin huobi Global’deki 24 saatlik işlem hacmi 109.972 dolar seviyesinde bulunuyor.

Dolayısıyla ETN coin almak isteyen kişiler bu borsaları kullanarak hızlı bir şekilde satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar