• BTC  :  40.672,38 ₺
  • ETH  :  3.507,81 ₺
  • BCH  :  5.701,39 ₺
  • XRP  :  4,30 ₺
  • BTC 40.672,38 ₺
  • ETH 3.507,81 ₺
  • BCH 5.701,39 ₺

Eklediğiniz İçerikten Para Kazanın: WildSpark Beta Sürümü İçin Kayıtlar Başladı

24 Haziran 2017
  • Serhat AntSerhat Ant
Adil, merkezsiz içerik üretimi ve dağıtım için internet katmanı oluşturan Tel Aviv merkezli Synereo Ltd., en önemli ürünü Qrator’u WildSpark’a dönüştürüyor. Platformun 30 Haziran’da piyasaya sürülecek beta sürümü için kayıtlar başladı. Yeni platform Synereo tarihinde önemli bir adım.

Şirketin kurucu ortağı ve pazarlama kurulu başkanı Anderson McCutcheon şunları kaydediyor:

“WildSpark Synereo’nun dijital parası ‘AMP’nin kullanılacağı ilk halka açık platformdur. WildSpark içeriklerin ve içerik sağlayıcılarının para kazanma yöntemlerine ve çok büyük şirketlerin himayesindeki sıkı kurallara bağlı olduklarının farkında olup bu soruna eğilmektedir.”

Synereo mevcut platformlarının üzerine “ilgi ekonomisi” katmanı eklemektedir. Kullanıcılar WildSpark üzerinden içerik sağlayıcılarına doğrudan AMP’ler göndererek içerikleri beğendiklerini gösterebilirler. McCutcheon bu konuda şunları ifade ediyor:

“AMP’lerin içeriklere gönderilmesinin ardından küratörler takipçileriyle ve arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri özel bir link alır. Eğer daha fazla kişi linki kullanır ve içeriğe katkıda bulunursa içerik keşfinden sorumlu küratör yapılan katkılardan payına düşeni alır.”

Synereo, insan ilgisinin nadir bulunan bir emtia olduğu merkezsiz ilgi ekonomisindeki ilk atılımdır. Synereo kurucusu ve CEO’su Dor Konforty şunları kaydediyor:

“Amacımız içerik sağlayıcıları, küratörler ve içerik bazlı değer oluşturma chain’indeki tüm katılımcılar için yeni, daha adil araçlar ve çözümler geliştirmektir.”

Qrator’un alfa sürümü üyelere açıktı. Beta sürüm olarak geliştirilen ve 19 Haziran’dan beri üye alımına açık WildSpark’ın websitesini ziyaret edin ve yeni geliştirilen içerik dağıtım platformunun avantajlarından faydalanmaya başlayın.

“İçerik sağlama konusunda Youtube ile rekabet etmiyoruz — küratörler ve sağlayıcılara içeriklerinden para kazanabilecekleri bir platform sunuyoruz.”

loading...