X


Edain, İnsanları Bilgi Devriminin Parçası Olmaya Çağırıyor!

12:22
9 Ekim 2021

Edain projesi kendisini “bilgi ağacının anahtarlarını sunan platform” olarak tanımlıyor. Edain, dünyanın en eksiksiz bilgi deposu olacak şekilde tasarlanmış, herkesin, her yerde ve önyargısız olarak erişebileceği Genişletilmiş Veri Envanteridir. Bu veri havuzundaki bilginin kilidini açmak, EDAIN (EAI) olarak da bilinen EDAIN’in tescilli takas edilebilir lisans anahtarlarını gerektiriyor.

Edain Nedir?

EDAIN, amacı tüm dünyada bilgiyi erişebilir hale getirmek olan, yapay zeka destekli bir bilgi yaratma ekosistemidir. Projenin açıklamalarına göre, herkesin bilgiye eşit erişimini sağlamak, bilgi açığını ortadan kaldırmada etkili ve sorun çözme çabaları doğrultusunda bu durumun tam insan zekasını güçlendireceği ifade ediliyor.

Edain kullanıcılarına, akıllı, dinamik ve gerçek zamanlı karar verme ortamı sunduklarını ifade ediyor. Bunun için platform, gerçek dünyayı, davranışları ve davranışların nedenlerini gerçek zamanlı ve dinamik olarak haritalayan otonom, makine tabanlı bir süreç aracılığıyla bilgi yaratmak için son teknoloji veri analitiği teknolojisini kullanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Edain Technologies AG, Prisma Analytics ve CryptoDATA Tech arasındaki büyük veri analizi ortaklığı ile kuruldu ve İsviçre merkezli olarak hizmet veriyor. Buna ek olarak platform, Edain projesinin veri analizi platformu altyapısını oluşturmak için Dell Technologies ile birlikte çalışıyor. Bu noktada Edain projesinin, dünyanın herkese açık verilerini mümkün olduğunca gerçek zamanlı olarak yakalamak, ayrıştırmak, analiz etmek ve depolamak için muazzam hesaplama gereksinimlerin göz önüne alarak yardım için uzun süreli donanım ortaklıklarına başvurdukları ifade ediliyor.

Dell, Edain’in bilgi ekosisteminin ihtiyaçlarını karşılamak için ne tür gereksinimle olabileceğini analiz etmek amacıyla bir mühendis ekibi ile projeye destek verdi. Ayrıca Dell bunu yapabilecek tek kişinin de kendileri olduğunu ifade ediyor.

Edain Nasıl Çalışıyor?

Bu noktada Edain projesinin sunduğu araçları incelemekte fayda var.

İlk olarak proje C+8 kullanıyor. C+8, verilerin karmaşık bir veri atomizasyonu süreci ve olay nedenselliği ile sistematik ilişkilendirme yoluyla tamamen kendi kendine organize olmasına izin veren bir veri içe aktarma ve dönüştürme motorudur.

C+8 veri analitiği motoru, zaman içinde sürekli değiştiği için mevcut dünyanın güvenilir, tarafsız ve kesin bir soyutlamasını yaratıyor. Sonuç olarak her öğeyi, kişiyi ve kavramı, birbirleriyle karmaşık ilişkileriyle birlikte izleyen, sürekli genişleyen, birikimli bir bilgi akışı ve gerçek zamanlı zeka süreci ortaya çıkmış oluyor.

Buna ek olarak C+8 bilgi kasası, EDAIN bilgi ekosisteminin en önemli parçası olarak nitelendiriliyor. Bu ürün, C+8 Technology tarafından üretilen tüm ham işlenmiş veri ve bilgi için fiziksel, elektronik depolama tesisi olarak nitelendiriliyor.

Ayrıca platform kullanıcıların geliştirici API’leri ve takas edilebilir lisans anahtarları da sunuyor. EDAIN’in takas edilebilir lisans anahtarları, C+8 App Marketplace’teki bilgi uygulamalarının kilidini açmak için kullanılan blok zinciri tabanlı bir işlem sistemi olarak tanımlanıyor.

Öte yandan Blockchain teknolojisi de aynı zamanda Edain’in işlem sistemini verimli, tamamen şeffaf ve herkes tarafından denetlenebilir hale getirerek, şirketin amaçlarını gerçekleştirebilmeleri için güvenilirlik sağlıyor.

Edain Gelişmeleri

Edain Technologies, 2022 baharında C+8 Bilgi Kasası etrafında oluşturulmuş bilgi uygulamalarını sunmaya başlayacağını ifade ediyor. Şirkete göre bu bilgi uygulamaları, insanların hemen hemen her varlık için daha iyi kararlar almasına yardımcı olacak. Şirket, bu noktada en büyük zorluğun, insanların bilgiyi nasıl kullandığını netleştirmek olduğunu ifade ediyor.

Edain, insanları bilgi devriminin bir parçası olmaya davet ettiklerini ifade ediyor. Edain ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak ve platformu daha yakından tanımak için websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar