X

Düşündüren Gelişme, Ethereum Vadeli İşlemleri Geliyor Mu?

Consensys kurucusu Joseph Lubin hakkındaki bir gelişme akıllara Ethereum vadeli işlemlerini getirdi.
11:00
18 Ocak 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasının popüler altcoin’lerinden Ethereum (ETH) son günlerde hareketli günler geçiriyor. Geliştiricilerin ağda uygulamayı planladığı Constantinople hard fork’u ertelendiği sırada Joseph Lubin’in attığı bir adım kullanıcıların aklına yeni bir soru getirdi. Ethereum’un lider isimlerinden Lubin, Wall Street tarafından desteklenen bir kripto para borsasının yönetim kuruluna girince “ETH vadeli işlemlerinin ufukta görünüp görünmediği” tartışma konusu haline geldi.

Ethereum ağında bir hard fork gerçekleştirmeyi planlayan geliştiriciler birtakım sorunlar neticesinde bu işlemi ertelemişti. Constantinople adlı hard fork’un niçin ertelendiğini CoinTürk okurlarıyla daha önceden paylaştığımız bu yazıda bulabilirsiniz. Topluluğun gündeminde ertelenen hard fork ve gerekçesi varken Joseph Lubin tartışmalara farklı bir konu daha ekledi.

Dijital varlık işlem platformu ErisX 17 Ocak Perşembe günü yaptığı açıklamada şirketin yönetim kuruluna iki yeni üyenin dahil edildiğini duyurdu. Ethereum’un önde gelen geliştiricilerinin faaliyet verdiği ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin bu iki isimden birisi. Wall Street’in önemli üyeleri tarafından da desteklenen ErisX, web sayfasında yer alan yol haritasına göre gelecekte vadeli işlem sözleşmelerine yönelmeyi hedefliyor. Lubin’in şirkete dahil olması ETH vadeli işlemlerinin başlatılması ihtimalini gündeme getirdi ve kullanıcılar arasında bir heyecan oluşturdu.

Ethereum’un önemli isimlerinden Joseph Lubin, gelecekte vadeli işlem sözleşmeleri sunmayı planlayan bir platforma dahil olunca ETH vadeli işlemlerinin akıllara gelmesi oldukça normal karşılanabilir. Türev piyasa araçları arasında yer alan vadeli işlem sözleşmeleri bir varlığın fiyatını doğrudan etkileyebiliyor. 2017 yılında yaşanan boğa piyasasının BTC vadeli işlem sözleşmelerinin ardından başlaması ETH vadeli işlemleri konusunda yatırımcıları heyecanlandırmaya yetiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar