X


Dünyanın Ultra Zengin Aileleri Bitcoin (BTC) Hakkında Ne Düşünüyor?

Dünyanın ultra zengin ailelerinin Bitcoin’e olan ilgisinde gözle görülür bir artış olduğu ve yatırımların arttığı ifade ediliyor.
10:15
27 Temmuz 2021

Yüksek net değere sahip bireylerden ve özel aile ofislerinden etkilenen SPAC’ler veya Özel Amaçlı Satın Alma Şirketleri, kripto para birimlerine odaklanma konusunda dikkate değer derecede yüksek bir oranda değişime tanık oldu. Yapılan açıklamalara göre bu değişiklik kripto para birimlerindeki artışın ardından çok yakın zamanda ortaya çıktı. Elde edilen verilere göre ultra zenginler öncelikle Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerine olan ilgilerini artırıyor.

Bitcoin İlgisi Artıyor

Dijital varlıklara kademeli geçiş, esas olarak SEC’in katı düzenlemeleriyle ve yeni kurulan şirketlerdeki yüksek başarısızlık oranıyla bağlantılı gibi görünüyor. Ayrıca eynı durum, SPAC’leri diğer yatırım alternatiflerine, özellikle de kripto para birimlerine girmeye teşvik etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir röportajda da aslında aynı konu tartışılmıştı. Goldman Sachs’ta özel servetin küresel eş başkanı olan Meena Flynn, firmasının ultra zenginlerin serveti, kişisel işleri ve aile ofislerinin kripto para birimlerine olan ilgisiyle ilgili son anketinin sonuçları üzerine yorumlarda bulundu.

Flynn konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “En dikkate değer bulduğumuz şey, alternatif varlıklara yapılan tahsisler, dijital varlıklara olan ilgileri ve aynı zamanda işletme faaliyetlerine odaklanmalarıydı.” sözlerini kullandı.

Ultra Zenginlerin Bitcoin Yatırımı

Flynn’in açıklamalarına göre ultra zenginler, Bitcoin ve kripto para ekosistemine söylentiler sebebiyle değil bu teknolojinin geleceğinin potansiyel etkisini gördükleri için giriş yapıyor:

Ailelerin çoğunluğu bizimle blok zinciri ve dağıtık defter teknolojisi hakkında konuşuyor. Bu teknolojinin internetin verimlilik ve üretkenlik açısından olduğu kadar etkili olacağını düşünen birçok kişi var.

Buna ek olarak zengin isimlerin portföylerine Bitcoin’i de ekleme konusunda yöneltilen bir soruya Goldman Sachs yöneticisi, “İlk çeyrekte yaptığımız gibi Bitcoin’de parabolik oluşum gördüğünüzde kesinlikle ilginin arttığını söyleyebilirim, yatırımcıların kesinlikle çok fazla soru sorduğunu ve ailelerin yaklaşık %15’inin kripto varlıklarına yatırım yaptığını öne süren bir anket var.” sözleri ile yanıt verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar