reklamı kapat
  • BTC  :  33.921,09 ₺
  • ETH  :  2.085,16 ₺
  • BCH  :  3.910,94 ₺
  • XRP  :  2,53 ₺
  • BTC 33.921,09
  • ETH 2.085,16
  • BCH 3.910,94

Dünyanın İlk Güvenli VoIP ve B2B Blockchain İletişim Altyapısı: EncryptoTel

17 Nisan 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Blockchain ve kripto para dünyasında çok sayıda ilginç proje var. EncryptoTel ise ekosistemde şimdiye kadar hiç duymadığımız bir konu üzerine çalışıyor.

Ekip, gelecek vaat eden bir endüstri olan güvenli VoIP (internet üzerinden sesli iletişim) ve B2B (işletmeler arası) blockchain iletişim altyapısına odaklanıyor. Amaç hem tüketicilere hem de işletmelere aynı anda hizmet sunmak. Ayrıca, ekip projeye kaynak sağlamak için 24 Nisan’da ICO’ya ev sahipliği yapacak.

EncrytoTel gerçekten benzersiz ve çok ilginç bir proje. Platform iletişim hakkında düşünme biçimimizi tamamen yeniliyor. Üstelik, hizmet başka hiçbir yerde bulunmayan gizlilik özelliklerini vaat ediyor. İletişimde gizliliği en üst seviyeye çıkarmak bir sonraki aşama ve bu konunun geleceği oldukça parlak. Bu bağlamda EncryptoTel, bu küresel devrimin bir parçası olmayı planlıyor.

Blockchain teknolojisini kullanan platform tamamen merkezsiz ve direkt arama numaraları aracılığıyla dünya çapında 100’den fazla ülkeyi kapsıyor. Ayrıca, EncryptoTel’i üçücü parti uygulamalara açacak olan API’lerle ile entegre etmek de mümkün. Daha da önemlisi, kullanıcılar ağ içerisinde ücretsiz ve sınırsız iletişim sağlayacaklar. Yine de, tüm telefon numaraları gizli olacak ve platform tarafından hiçbir ses kaydı veya metin gönderileri kaydedilmeyecek.

EncryptoTel platformunun geliştirilmesi devam ediyor. Ekip, şu ana kadar özelliklerin büyük çoğunluğunu başarıyla uyguladı ve platformun çalışan BETA sürümü hazır. Kullanıcılar, Waves platformunu kullanarak kimliklerini dijital imza ile teyit edebilirler.

İletişimin şifrelenmesi TLS + RTP Güvenli İletişim protokolleri vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Ayrıca, ürün bir çok farklı platformda çalışabilir ve kullanıcılar herhangi bir akıllı cihazla platformu kullanabilir. Gelecekte kullanıcılar, Telegram da dahil olmak üzere popüler mesajlaşma servisleri aracılığıyla da platformuna erişebilecekler.

Yazının başında belirttiğimiz gibi, EncryptoTel platformu 24 Nisan’da başlayacak bir kitle fonlamasına (ICO) ev sahipliği yapacak.

ICO boyunca istikrarlı ve tam işlevli bir platform oluşturması için en az 100,000 USD’lik bir fon toplama hedefi konulmuş. Eğer bu rakam 250,000 dolardan fazla olursa blockchain teknolojisine dayalı bağımsız bir şifreleme protokolü için çalışmalara başlanacak. ICO süresince toplanacak para miktarı 1 milyon doları bulduğunda ise EncryptoTel, agresif bir uluslararası genişleme kampanyasına başlayacak.

Platformun ön sürümünün 2017 Yazında çıkarılması planlanıyor. Temel gelişme, 2017 yılının sonlarında ve 2018 yılının başında yapılacak testlerle Sonbahar boyunca gerçekleşecek. Her şey plana uygun giderse duyurulara başlanacak. ICO’ya katılan yatırımcılar, tüm hizmetler için maksimum indirim alacak, tüm siparişlerde öncelikli statü kazanacak ve her yatırımcı ilerleyen stratejik iş kararlarının bir parçası olarak değerlendirilecek.

Whitepaper – Website

FacebookTwitter Bitcointalk

ETİKETLER
loading...