X

Dünyanın Güvene Dayalı İlk BEP20 Token’ı: Promise Token

Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar en az 15 gün süreyle token’ı ellerinde tutma sözü verdikleri için Promise, sürekli artan fiyatı garanti ediyor.
13:33
18 Mayıs 2021

Promise token, güvene dayalı bir BEP20 token’ı olarak tanımlanıyor. Yani, temelde token’ı satın alan herkes en az 15 gün süreyle satmama sözü veriyor. Dolayısıyla token’ı satın alan kişiler en az 15 günlük bir HODL yapmış oluyor. 15 gün sonrasında ise token sahipleri, Promise token’ı satabiliyor ya da ellerinde tutmaya devam edebiliyor.

Öte yandan kullanıcılar verdikleri sözü tuttukları için  topluluğun beğenebileceği, yorumlayabileceği ve sadakati kutlayabileceği yakında yayınlanacak olan Wall of Honor’da listeleniyor. Bununla birlikte verdikleri sözü tutmayan yani Promise token’ı 15 gün öncesinde elinden çıkaran kişiler de Wall of Shame’de listeleniyor ve diğer kullanıcılar, burada yer alan kullanıcılar ile alay edebiliyor. Wall of Honor üyesi olmak ise kullanıcılara, ödül havuzundan faydalanma, hayır işlerine katılma ve burning için oy kullanma gibi avantajlar sunuyor.

Promise Token Nedir?

Ekip Promise token’ı, güvene dayalı dünyanın ilk BEP20 token’ı olarak tanımlıyor. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar en az 15 gün süreyle token’ı ellerinde tutma sözü verdikleri için Promise, sürekli artan fiyatı garanti ediyor. Wall of Honor ve Wall of Shame ise kullanıcıların token’ları ellerinde tutmasını teşvik ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre Promise token’ın faydası, saklanabilen veya işlem görülebilen diğer herhangi bir değer aracı gibi olmasıdır. Promise token, Binance Akıllı Zincir üzerinde çalışır. Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre Promise token’da başka herhangi bir projede bulunmayan ana işlev bulunuyor. Ana işlev, her bir alıcının token’ı en az 15 gün tutmaya söz vermesini sağlayarak her Promise token’ın değerini artırmaktır. Bunun arzı düşük ve talebi yüksek tutacağı belirtiliyor.

Öte yandan işlem ücretleri ile ilgili yapılan açıklamalara göre, Promise akıllı sözleşmesindeki her işlem %4’lük bir ücret uyguluyor. Bunun %2’si otomatik olarak Promise token sahiplerine dağıtılıyor. Böylece sözünü en uzun süre tutan ve projeyi destekleyen token sahipleri ödüllendirilmiş oluyor. Kalan %2’lik kısım ise likidite havuzuna dağıtılıyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre toplam token arzının yüzde 50’si halihazırda yakılmış duruma ve gelecekte de fiyatın yüksek tutulması ve sürekli artmasını sağlamak için daha fazla manuel ve kontrollü burning yapılacağı belirtiliyor. Ekip bu şekilde, stratejik pazarlama yöntemiyle sürekli artan talep ile token kıtlığının garanti edileceğini ifade ediyor.

Promise Token’ın Özellikleri

Yapılan açıklamalara göre Promise Akıllı Sözleşmesi, Binance Smart Chain Explorer’daki tüm kullanıcılar tarafından doğrulanabilir ve herkes tarafından görülebilir. Tüm token bakiyeleri ve gerçekleştirilen işlemler ve alım satımlar Binance Akıllı Zincir üzerinde görüntülenebilir.

Ayrıca ekibe göre deflasyonist özelliklere sahip %100 topluluk odaklı bir token aracılığıyla istikrarlı büyüme hedefleniyor. Geliştirme ekibi tüm takım token’larını yaktı ve herkes gibi lansmana katıldı. Sınırlı dolaşımdaki arzın fiyatı yüksek tutacağı ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak şu anda kullanıcılar Pancakeswap Trading ve Binance Smart Chain’de (BSC) PROMISE token işlemlerini, BNB/PROMISE ve ETH/PROMISE işlem çiftlerinde gerçekleştirebiliyor.

Promise token ekibi, otomatik oluşturulan likidite havuzu ile yeni bir DeFi biçimi oluşturmayı hedefliyor. Fiyatın artmasını sağlamak ve dünyanın token’dan yararlanmasına izin vermek ise başka bir önemli hedef olarak nitelendiriliyor. Ayrıca Promise sayesinde kullanıcılar ihtiyacı olan kişilere yardım edebilecek ve herkes için maksimum kar ile birlikte kripto para piyasasındaki en sadık topluluğun üyesi olabilecek.

Yapılan açıklamalara göre Promise platformu bir DeFi platformu ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. Sonuç olarak, farming ödüllerinin neden olduğu sorunları çözmeyi amaçlayan farklı bir kavram olan yansıma olarak da bilinen statik ödüllerin yaygın olarak kabul edildiği ifade ediliyor.

WebsitesiTelegram

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar