X


Dünyanın En Eski Kripto Para Borsalarından BTCC’nin Madencilik Havuzu Kapanıyor

Çin'in ve dünyanın en eski kripto para borsalarından BTCC, tüm madencilik faaliyetlerini sonlandıracağını açıkladı.
20:00
6 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en eski kripto para borsalarından BTCC’nin madencilik havuzu BTCC Pool kapanıyor. Eskiden Bitcoin China olarak da bilinen BTCC, 6 Kasım’da yaptığı açıklamada BTCC Pool’un kasım ayının sonunda faaliyetlerini süresiz olarak durduracağını açıkladı.

Madencilik faaliyetlerine 2014 yılında başlayan BTCC Pool, şirketin iş düzenlemeleri nedeniyle faaliyetlerini sonlandırıyor. BTCC, madencilik havuzunun neden kapatıldığına yönelik herhangi bir ayrıntı paylaşmadı. BTCC Pool 15 Kasım’da tüm sunucularını kapatacak. 30 Kasım’da ise popüler madencilik havuzu tüm faaliyetlerini sonlandıracak.

Madencilik havuzunu kapatarak faaliyet alanını daraltan BTCC, bir de basın açıklaması yayımladı. BTCC’nin yayımladığı bildirideki iyimser dil oldukça dikkat çekici:

Bitcoin’in temsil ettiği kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin büyümeye, gelişmeye devam edeceğine inanıyoruz. Tekrar görüşeceğiz!

Çin’in ve dünyanın ilk kripto para borsalarından BTCC, Çin’in yasaklamaları sonucunda faaliyetlerini Hong Kong’a taşımıştı. BTCC geçtiğimiz aylarda yaptığı şaşırtıcı açıklamayla küresel bir rol üstlenmek amacıyla faaliyetlerine Güney Kore’de devam edeceğini duyurmuştu. CCN’in haberine göre BTCC’nin Güney Kore’de bir kripto para cüzdanı bir madencilik havuzu ve bir de ödeme servisi kurması bekleniyor.

Diğer yandan lider madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain’den ve en büyük rakibi Bitfury’den de güzel haberler var. Bir süre öncesine kadar halka arz olacağına kesin gözüyle bakılan Bitfury bu kararından vazgeçti. Bitfury, başlattığı özel yatırım turunda 80 milyon dolar toplamayı başardı. Diğer yandan lider madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain ise 7 nanometrelik iki yeni Antminer madencilik cihazının 8 Kasım’dan itibaren satın alınabileceğini duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar