Dünyanın En Büyük Hedge Fonunun Kurucusundan Şaşırtan Bitcoin İtirafı!

Geçmişte bir kripto para birimlerine şüphe ile yaklaşan Ray Dalio, şu anda portföyünde bir miktar BTC bulundurduğunu söyledi.
11:15
17 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, lider kripto para birimi Bitcoin’i başlangıcından bu yana katettiği aşamaya dikkat çekerek kripto varlık hakkında olumlu açıklamalar yaptı.

Dalio, Blockchain Teknolojisine İnandığını Söyledi

Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajında, güvenilirlik kazanması sebebiyle blockchain teknolojisine inandığını söyledi. Geçmişte bir Bitcoin savunucusu olmayan Dalio, şu anda kripto para birimine portföyünde bir miktar yer verdiğini ifade etti.

Ray Dalio, Bitcoin’in Altın’a neredeyse genç bir neslin alternatifi olduğuna da değinerek lider kripto para biriminin esasta bir değeri olmadığını, ancak emsal değeri olduğunu söyledi.

Ray Dalio, Çeşitli Yasaklamaların Getirilebileceğini Söyledi

Dalio, kripto para birimlerinin yatırımcılar tarafından gittikçe daha ilgi çekici hale gelmesi sonucunda bazı ülkelerde çeşitli kısıtlamaların getirilebileceğini, merkez bankaları ve büyük finans kuruluşlarının da BTC‘ye önemli miktarlarda yatırım yapmayacağına inandığını ifade etti.

2021 yılının Eylül ayı başlarında benzer açıklamalar yapan Dalio, düzenleyicilerin ilerleyen dönemlerde Bitcoin’in daha geniş bir yatırımcı kitlesinin oluşması durumunda konuya ilişkin birtakım adımlar atabileceğini de iddia etti.

Bridgewater Associates’in Kurucusu, Altını Tercih Ediyor

Daha öncesinde Bitcoin ve Altından yalnızca birisini seçmek durumunda olsa Altını tercih edeceğini dile getiren Ray Dalio, blockchain teknolojisindeki yükselişi öne sürerek portföyünü çeşitlendirmek amacıyla Bitcoin’e yatırım yaptığını ve yüksek miktarlarda BTC’si olmadığını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar