reklamı kapat

Dünyadaki İlk Kripto Varlık Yönetim Şirketi Olan Bitcofly’ın CEO’su İle Özel Röportaj

11:51
6 Nisan 2019

Bitcofly, Londra merkezli, günümüzdeki alternatif, gelecekteki finans anlayışını değiştirmeyi hedeflediğini ve kendine ilke edindiğini iddia eden bir yatırım şirketi olduğunu belirtiyor. Bildiğiniz gibi, son zamanlarda önemli bir yatırım aracı olan kripto para piyasaları giderek daha popüler hale geliyor. Bitcofly, bu pazarın önemli aktörlerinden biri olmaya aday olan dijital bir platform olduğunu iddia ediyor.

Anlık olarak takip ettikleri borsalarda, belirli kriterlere gre en uygun zamanda kripto para borsalarında alım-satım yaparak belirli hedeflerle istikrarlı bir gelir sağlamayı amaçlamakta olduğunu belirtiyorlar. Yönetim hesapları için, orta-uzun vadeli olarak edilen karlarını yatırımcıları ile belirli bir komisyon oranıyla paylaşıyorlar. Ayrıca, faiz hesapları için, yatırımcılarına alternatif faiz oranları sağlıyorlar.

Ekip üyelerinin, daha önce finans ve yatırım sektöründeki dünyaca ünlü şirketlerde daha önce görev almış olan ve 2015’ten beri kripto para piyasalarına yatırım yapmakta olan ve danışmanlık hizmeti veren profesyonel yatırım danışmanları olduğu belirtiliyor. 2015’ten beri de Londra’da Bitcofly’a özel teknoloji platformu geliştirdiklerini dile getiriyorlar.

Şirketin kurucusu Thomas Axelsen, Danimarka’da doğup büyümüş ve üniversite eğitimini İngiltere’de tamamlamış. Ekonomi ve danışmanlık alanında profesyonel olarak çalışmış ve 2013’ten beri kripto borsalarıyla ilgilenmekte olan bir girişimci ve yatırımcı olduğunu dile getiriyor.

Thomas Axelsen ile Bitcofly hakkında kısa bir söyleşi yaptık. İşte onunla yaptığımız röportajın özeti:

Bitcofly sisteminin temel prensibi nedir?

“Bitcofly, kripto para işlemlerine odaklanan küresel bir kurumdur. Sistemimizde, aylık olarak hesap yönetimi sağladığımız yatırımcılara kar oranı üzerinden % 50 komisyon veriyoruz. Ayrıca faiz hesabımızla günlük 0,04% ‘ten yıllık 24%’e kadar, daha düşük getirili ancak tamamen risksiz bir gelir isteyen yatırımcılarımız için ideal bir seçenek sunuyoruz.

Yönetim hesaplarından elde ettiğimiz komisyonun 50% ‘sinin net karımız olmadığını önemle vurgulamak isterim. Özellikle tüm yatırımcıların bildiği gibi alım-satım işlemleri için borsalara çeşitli komisyonlar ve işlem yaptığımız tüm borsalar arasında kripto para transferleri için ücret ödüyoruz. Dolayısıyla alınan komisyonun büyük bir kısmı bu tür masraflara harcanıyor.”

Hangi koinlerle ve hangi borsalarda işlem yapıyorsunuz? Ayrıca al-sat işlemlerine nasıl karar veriyorsunuz?

“Her şeyden önce, Binance, Coinbene, Okex, Huobi, vb. gibi en güvenilir ve en hızlı şekilde anlık işlem yapılan ve dünyada belli bir ağırlığı, işlem hacimleri olan borsaları tercih ediyoruz. Hepimiz anlık olarak izliyor ve en doğru zaman dilimini seçiyoruz. Piyasa hacmi, volatilite ve ani değişiklikler, kripto para piyasasında en önemli kriterlerdir.”

Yatırımcılara kısa sürede yüksek kar oranları vaat eden HYIP sistemlerinden biri misiniz?

”Hayır kesinlikle değiliz. Hiç bir zaman aylık olarak 40% – 50% kazanacak veya kazandıracak gibi bir iddiamız olmadı. Böyle bir iddiası olan kişi veya kurumlar da güvenilir değillerdir. Amacımız günü tamamen karla kapatmak, tek hedefimiz tekrar geriye bakmadan gün içerisinde az da olsa belli bir kar oranı elde etmek ve çıkış yapmaktır. Bu nedenle işlemlerimizi her gün aynı koin ile aynı yönde en çok bir kez gerçekleştirir ve alış veya satış işlemleri bittikten sonra tekrar farklı bir işlem yapmadan günü kapatırız. Bazı günler, çok nadir de olsa çok yüksek ve düşük volatilite nedeniyle herhangi bir işlem yapmıyoruz. Scalping sistemini bir ticaret stratejisi olarak uyguluyoruz. Scalping bizim için piyasalarda anlık fiyat değişikliklerinden kazanç elde etme konusunu, yapılan tüm işlemlerin merkezine alan bir al-sat tarzı anlamına geliyor. Açık olan pozisyon, bir veya iki saat içinde kazanç sağladıktan sonra hedefimize ulaşmış oluyoruz. ”

Yatırımlarınızın risk seviyesi nedir? Risk düzeyini nasıl kontrol ediyorsunuz?

Her yatırımın riskli bir tarafı vardır. Risksiz yatırım yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yatırımlarımız çok az da olsa risk barındırmakta ancak deneyimlerimiz ile bu riski daha da azaltmak ve bizim için en önemli çalışma prensibi olan orta ve uzun vadede kar marjımızı en üst seviyeye çıkarmak ilk önceliğimizdir. Bu nedenle, yatırımcılar bizi diğer HYIP tarzı sistemlerle karıştırmamalıdır. İşlemlerimizin sonucu bazen eksi olabilir , ancak çoğu aylık ve yıllık bazda daima karlı sonuçlar elde etmekteyiz.

İşlem bazında karlılık oranlarınız nelerdir?

“Temel hedefimiz, her gün 0,5% – 1% arası bir oranda kar elde etmektir. Ortalama olarak her 100 işlemden 70’ini karlı bir şekilde kapatıyoruz.

Yatırımcılar tüm kripto borsalarda yaptığımız yatırımların geçmişini başından beri görebilir ve inceleyebilirler. Ancak geçmişte yaptığımız al-sat işlemlerini kontrol ettikten sonra performansımızı gördükten sonra, varlık yönetimi sistemine yatırım yapmalarını öneririm. Her yatırımcının beklentisi farklıdır.”

Borsalarda herhangi bir robot yazılım kullanıyor musunuz?

“Henüz herhangi bir robot yazılım kullanmıyoruz. Ancak, gelecekteki işlemlerimiz için, günlük işlem sayısını ve dolayısıyla karlılığımızı artıracak bir robot sistemi geliştiriyoruz. Muhtemelen gelecek yılın başında hazır olacaktır. Arkadaşlarımız üzerinde çalışıyorlar.”

Bir sonraki hedefiniz nedir?

“Her şeyden önce, bu sistemle ilgili fikrimiz, daha da gelişim sağlamak ve aynı zamanda birçok borsaya entegre olmak, aynı zamanda karlı işlemlerimizi daha da artırmak için daha çok ve daha detaylı analizler yapmaktır. Biraz önce de bahsettiğim gibi, borsalarla entegre şekilde birlikte çalışan “Cryptorobot” çalışmalarımızı ve  analizlerimizi geliştiriyor ve kripto borsalarda otomatik olarak al-sat yapan bir sistem tasarlıyoruz. Hedeflerimiz bu yazılımları geliştirmek ve kendimiz ve yatırımcılarımızın kar maksimizasyonu için tam otomatik sistemler kullanmaktır.”

Yatırımcılar şirketinize istedikleri zaman yatırım veya hesaplarından anında çekim yapabilirler mi?

“Tabii ki. Bu platformda, istediğiniz zaman yatırım yapabilir, çekilebilir veya istediğiniz sisteme yeniden yatırım yapabilirsiniz. Yatırım yöntemleri genellikle kısa vadeli alım satım şeklinde olup, sürekli olarak aylık ve yıllık bazda önemli bir getiri sağlar. Yatırımcılar kripto hesap yönetim sistemimize günlük bazda yatırım yapmak istemezlerse günlük, haftalık, aylık, 6 aylık veya yıllık dönemler gibi tamamen borsalardan bağımsız ve tamamen risksiz faiz getirileri elde edebilirler. Çekim ve yatırım tamamen Blockchain API ile sistemimize bağlıdır. Yani manuel hiçbir onay olmadan tamamen otomatik gerçekleşir.”

Kripto paraların geleceğini nasıl görüyorsunuz?

“Bitcoin ve birkaç büyük altcoin hala emekleme ​​aşamasındalar. İlerleyen dönemlerde, dünyadaki pek çok finansal alışkanlığı değiştirecek ve akıl almaz etkileri ve özellikleri ile birçok sistemi kontrol ediyor olacaklar. Bankacılık ve finans sistemi anlayışı bana göre tamamen yeni bir döneme girecek. Tüm bu gelişmeleri 3-5 yıl içinde izleyip göreceğiz. ”

Bitcofly ile ilgili başka eklemek istedikleriniz var mıdır?

“Özellikle tekrar vurgulamak istiyorum, yatırımcılarımıza çok kısa sürede yüksek kazanç vaat etmiyoruz. Müşterilerimize orta ve uzun vadeli planlarımızla düzenli gelir sağlamayı hedefliyoruz. Faiz oranlarımızı ve kar oranlarımızı sitemizden kontrol edebilirler.

Müşterilerimize sunduğumuz çok önemli bir ayrıcalık, istedikleri zaman anapara ve karlarını çekebilmeleridir. Yatırım hesaplarındaki çekim isteklerini bir aylık bir sürede belli bir kar elde edeceğini görebilirler.  Fakat isterlerse yatırımcılarımız istedikleri zaman yatırımlarını iptal edebilir ve otomatik olarak kendi hesaplarına transfer edebilirler.

Finansal ekibimiz gibi destek ekibimiz de deneyimli ve nitelikli kadrolardan oluşmaktadır. Tüm üyelerimize 7 x 24 destek vermekteyiz. Herhangi bir soruları varsa veya yardıma ihtiyaç duyarlarsa, her zaman bizimle iletişime geçebilirler.”

Son olarak, yatırımcılara kripto piyasaları hakkında neler tavsiye edersiniz?

Eğer insanlar kripto para borsalarında veya herhangi başka bir borsaya yatırım yapacaklarsa, ya tüm zamanlarını harcamalı ve buna odaklanmalı veya hiç yatırım yapmamalıdırlar. Borsa, takip gerektiren zaman ayrılması gereken bir iştir. Ayrıca, yatırımcıların herhangi bir borsada tüm varlıklarını az da olsa riske atarak finansal açıdan sıkıntıya düşme ihtimalleri varsa kesinlikle borsalardan uzak durmalıdırlar. Başka bir deyişle, kesinlikle kaybedeceklerini göze alacakları miktardan daha fazlası ile herhangi bir borsada yatırım yapmamalıdırlar.

Bu değerli röportaj için Thomas Axelsen’e teşekkür ederiz. Ayrıca, 15 yılda 80 trilyon dolara ulaşacağı iddia edilen kripto para birimi piyasasında, her gün kendinden emin adımlarla gelişen ve gelecekteki önemli bir yatırım platformu olma yolunda ilerleyen bitcofly sistemini tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yatırım seçeneklerini görmek ve daha detaylı bilgi için bitcofly resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

www.bitcofly.com

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.