Dünyaca Ünlü CEO İngiliz Basınına Konuştu: İşte 2023’te Bitcoin’de Olacaklar!

Bitcoin (BTC) yeniden 17.000 dolar seviyesine çıkmaya çalışırken, önde gelen bir yönetici uzun vadede iyimser bir tablo çiziyor. 
12:25
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) yeniden 17.000 dolar seviyesine çıkmaya çalışırken, önde gelen bir yönetici uzun vadede iyimser bir tablo çiziyor.

Johnny McCamley: İşler Rayına Girecek!

Sektörün tanınmış yöneticilerinden biri, 2022’deki krize rağmen, uzun vadede işlerin rayına oturacağını iddia ediyor. Kripto para yönetim şirketi Lightning Exchange’in CEO’su  Johnny McCamley İngiliz yayın kuruluşu The Telegraph ila yaptığı röportajda  mevcut ayı piyasasına ve Bitcoin fiyatına dair önemli açıklamalar yaptı. Sektör, makroekonomik şartlar ve krizler nedeniyle büyük darbe aldı. Yönetici, Bitcoin’in mevcut ayı piyasasında uzun kalmasının nedenini olağanüstü şartlara bağlıyor. NFT yatırımından büyük paralar kazandığını iddia eden McCamley, şartların düzelmesiyle tünelin sonundaki ışığın tekrar ortaya çıkacağını vurguladı. McCamley, aynı zamanda aralarında Madonna, Snoop Dogg, Justin Bieber ve Eminem gibi ünlülerin de yer aldığı seçkin bir grup olan Bored Ape Yacht Club’ın üyesi.

Geçen sene ünlüler NFT’lere milyonlarca dolar öderken, sektör hem yatırımcı sayısı hem de fiyatlar bakımından zor günler geçiriyor. Bitcoin’e ilk kez 2015’te yatırım yaptığını belirten yönetici, altta yatan teknoloji ve dijitalleşme ile birlikte benimsemenin de artacağına inanıyor. Bu aynı zamanda fiyatlara yansıyacak. Uzman, şu anda iyi bir itibara sahip olmasa da, sektörle ilgilenen herkesin uzun vadede iyimser olduğunu belirtiyor. Bitcoin‘in fiyatı, 69.000 dolarlık rekor seviyeye ulaştıktan bir yıl sonra, Kasım ayında 16.000 doların altına düştü.  Reuters, 2022’yi “Bitcoin’in kırıldığı yıl” olarak nitelendirdi. Kasım ayında ortaya çıkan FTX krizi, kripto para piyasasına büyük darbe vurdu. SBF’nin yaklaşık 10 milyar dolar olduğu tahmin edilen serveti bir anda buhar oldu. Yöneticiye göre, ayı piyasasında çürük elmalar temizleniyor. Nasıl ki internetsiz yapamıyoruz. İleride de birçok insan kripto para kullanmak zorunda kalacak.

Son Sözü Fed Söylüyor!

Kasım ayında kripto para piyasası, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in sebep olduğu bir felakete sürüklendi. FTX krizi, Bitcoin’i ve onunla birlikte tüm kripto pazarını dibe çekti. BTC 21.300 dolar seviyesinden düştü. BTC, an itibariyle16.600 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin, Fed Rezervinin şahin politikası nedeniyle zaten düşüyordu.

Fed, enflasyonu yavaşlatmak için faiz oranlarını yükseltmeye devam etti. En son faiz artışı Aralık ayında gerçekleşti. ABD merkez bankasının bu hamlesi, Bitcoin’in o zamandan beri işlem gördüğü 18.000 dolar bölgesinden 17.000 dolar seviyesinin altına düşmesine neden oldu. Fed, enflasyonu dizginlemek için bu yıl da faiz oranlarını artırmaya devam etmeyi planlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar