Dünya Ünlü Kripto Para Uzmanı: Çok Büyük Bir Tersine Dönüş ve Yüzde 70! Tarih Verdi!

Orta vadede kripto para piyasalarını neler bekliyor? Uzman kripto analisti Haziran'a kadar dedi.
16:00
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yüz binlerce kripto para yatırımcısı tarafından yakından takip edilen dünya ünlü analist piyasa beklentisini güncelledi. Bu tarz uzmanların görüşleri büyük kitleler tarafından izlendiği için piyasaya etkileri de o yönde oluyor. Kral kripto para birimi yazı hazırlandığı sırada 21.600 dolar seviyesinde bulunuyor.

Ünlü Kripto Para Uzmanı

En popüler analistlerin başında büyük kitlelere hitap eden Poppe geliyor. Michael Poppe yakın zamanda kripto para piyasalarına dair beklentilerini güncelledi. Van de Poppe, orta ve uzun vadede Bitcoin’in yeniden 40.000 dolara yükselebileceğini düşünüyor. Bitcoin’de açık pozisyonları olan yatırımcıların ve traderların bu yılın üçüncü çeyreğinde 37.000 dolar ile 40.000 dolar arasında bir bölgede pozisyonlarını kapatacağını düşünen analist şunları söyledi;

“Bence kar alma fiyatı 29.000 dolar civarında gerçekleşmeye başlayacak ve büyük olasılıkla 37.000 dolar ile 40.000 dolar arasında olacak. Bence tüm bu koşu ve şimdi tekrar koşmaya başlamadan önce sadece birkaç hafta sürebilen yatay dönem var. Bu büyük toparlanmanın ikinci çeyrekte (Nisan, Mayıs ve Haziran) gerçekleşmesini bekliyorum”.

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 21.700 dolara yaklaşıyor ve belirtilen hedefler için %70’in üzerinde artışa ihtiyaç var. Van de Poppe, boğa döngüsü ve bunu takip eden fiyat hareketleri başlamadan önce trendin keskin bir şekilde tersine döneceğini söylüyor.

“Ve sonra tüm boğa döngüsü başlamadan önce çok hızlı bir düzeltme daha gerçekleşecek.”

Kripto Paraların Geleceği

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinden bu yana düzenleyici risklerin piyasayı nasıl tehdit ettiğinden bahsediyorduk. Nitekim beklenen oldu. Büyük bir düşüşe neden olmasa da kral kripto para birimi Bitcoin son Paxos haberlerinin ardından 21.800 dolardaki desteğini kaybetti. Ancak 21.400 dolar seviyesi korunmaya devam ediyor. SEC ve ABD’li diğer düzenleyicilerin kripto endüstrisindeki riskleri gördüğünü ve bu konuda adımlar atacağını biliyoruz. Nitekim atmaya da başladılar. Ancak Biden’ın yürütme emriyle alakalı son duyurudan da bildiğimiz üzre kripto paralara top yekûn bir yasak veya baskı politikası izlenmeyecek.

O halde yatırımcıların yarın gelecek enflasyon verisiyle Fed’in rahatlamaya başladığını görmesi gerekiyor. Orta vadede Fed’in yumuşama sinyallerini güçlendirmesi risk piyasalarına ivme kazandıracaktır. Kriptonun çoğu zaman gelişmeleri beklentiler doğrultusunda önden fiyatladığını hatırlarsak orta vadeli yönün büyük bir kırılımla birkaç hafta içinde belirlenmesi olasıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar