X


Western Union Kripto Paralara Sıcak Bakıyor!

Western Union kripto paralara olumlu bakıyor.
08:00
21 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Küresel para transfer şirketi Western Union’ın başkanı geçtiğimiz günlerde kripto para topluluğunu sevindirici bir açıklama yaptı. Şirketin “her türden para birimini kabul etmeye hazır olduğunu” belirten başkan Odilon Almeida kripto paralara göz kırptı. Şirketin ismi geçmişte Ripple ile birlikte anılıyordu.

Reuters haber ajansına yakın geçmişte bir röportaj veren Odilon Almeida oldukça sıra dışı açıklamalarda bulundu. Kripto paralar ile bilindik dijital paralar arasında çok büyük bir farkın bulunmadığını ifade eden Almeida’nın açıklamaları kripto severlerin dikkati çekiyor. Western Union uzun yıllar boyunca dijital paralarla birçok finansal işlem gerçekleştirmiş ve çok sayıda müşteriye hizmet vermiş başarılı bir kuruluş olarak biliniyor.

Başkan Almeida konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda şirketin herhangi bir para birimini kullanmaya potansiyel olarak hazır olduğunu belirterek bu para birimlerine Blockchain temelli olanların da dahil olduğunu bildirdi.

Açıklamalarında kripto paraların geleceğine yönelik olumlu yaklaşımlara sahip olduğunu gösteren Almeida bu yenilikçi para birimlerini benimsemeye hazır olduklarını ifade ediyor. Geleneksel finansal sistemde oldukça önemli bir yere sahip olan böylesi bir şirketin başkanından bu derece olumlu bir açıklamanın gelmesi kripto severleri sevindirdi.

Almeida açıklamalarında kripto paraların benimsenmesi konusuna da değiniyor. Kriptoların geniş ölçekte benimsenmeye ihtiyaç duyduğunu ifade eden Almeida dalgalanma gibi bazı sorunlara çözüm bulunmasını öneriyor. Western Union başkanına göre sabit fiyatlı kripto para fikri dalgalanma sorununu giderebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar