X


Dolandırıcılık İddiaları Olan Bir Kripto Firmasına Kapatma Kararı!

New York Başsavcısı, Dogecoin ile yaptığı tehlikeli anlaşmalar ve dolandırıcılık iddiaları sebebiyle bir kripto şirketini kapattı.
10:30
14 Eylül 2021

Elde edilen son bilgilere göre, New York Başsavcısı (NYAG), Dogecoin ile yaptığı tehlikeli anlaşmalar ve dolandırıcılık iddiaları sebebiyle Coinseed’in işlemlerini durdurmasına karar verdi.

Faaliyetler Kalıcı Olarak Durduruldu

Coinseed, para çekme işlemlerini dondurmak ve müşteri fonlarını müşterilerin rızası olmadan Dogecoin‘e (DOGE) dönüştürmekle suçlanıyordu. 13 Eylül’de NYAG Letitia James, bu suçlamalar doğrultusunda Coinseed’in faaliyetlerini kalıcı olarak durdurmasına ve 3 milyon dolar para cezası ödemesine karar verdi.

Bunlara ek olarak Bloomberg’in haberine göre borsa ayrıca banka hesaplarını da boşalttı ve lisanssız menkul kıymetler piyasaya sürdü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Coinseed’in faaliyetlerini durdurmasını emreden önceki mahkeme kararlarına rağmen şirketin faaliyetlerine devam ettiği de ifade ediliyor. Konuyla ilgili olarak Law360 tarafından, “Mahkeme emirlerini hiçe sayan bu şirket, yatırımcıların fonlarını rehin tutarak ve kayıt dışı dijital para birimlerine yatırım yapmanın tehlikelerini göstererek yasadışı ve etik olmayan bir şekilde faaliyet göstermeye devam etti” sözlerini kullandı.

Müşteri Şikayetleri

Şubat ayında James, Coinseed ve kurucusu Delgerdalai Davaasambufor’a binlerce yatırımcıyı 1 milyon dolardan fazla dolandırmaktan dava açtı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aynı ay firmaya, kayıt olmadan ve yatırımcıları yanlış bilgilendirerek işlemler yaptığı için dava açtı.

Başsavcı Yardımcısı Brian Whitehurst ve Amita Singh, o zamandan beri Coinseed müşterilerinden binlerce şikayet aldıklarını ifade etti. Açıklamalara göre müşterilerin cüzdan bakiyeleri on binlerce dolar azaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar