X

Dogecoin Son Hareketi İle Bu Sefer Farklı Bir Sonuca Ulaşacak Mı?

Dogecoin, yeniden bir harekete başlamış gibi görünüyor. Bu hareketi takiben Twitter'da ünlü analist, yaptığı yorumlarla yatırımcılara yol gösterdi.
23:45
5 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

5 Temmuz günü Twitter’da, önde gelen bir analistin yaptığı yorumlara göre Dogecoin fiyat hareketine başlayabilir. Analist, Dogecoin konusunda fikirlerini şu şekilde belirtti.

‘’Dogecoin (DOGE), trendler açısından fiyat listelerinde kafa karıştırıcı bir yerdeydi. Daha yüksek zaman dilimi düşüşü, daha düşük zaman dilimi yükseliş trendlerine karşı savaşıyordu ve Dogecoin’in daha yükseğe tırmanıp tırmanamayacağı belirsizdi. Olursa, meme tokeni ne kadar yükseğe çıkabilir?

DOGE, yazım sırasında sert bir direnç alanıyla karşı karşıya kaldı. Bu alanı talebe çevirebilirse, %10’luk bir artış daha olası olabilir.’’

DOGE- 1 Saat Tablosu

Analist, Dogecoin hakkındaki yorumlarını tablolarla da destekleyerek şunları belirtti.

Geçen hafta fiyat 0,078 dolardan 0,062 dolara düştü, ancak 0,062 dolardaki destek seviyesi korundu. Bu savunma, 0,068 dolar ve 0,071 dolarda dirence, geri kısa vadeli bir yukarı hareketi teşvik etti.

Geçen hafta, Dogecoin 0,051 dolar seviyesinden istikrarlı kazançlar elde etmişti. Bu, son iki haftanın genel olarak yükselişe geçtiğini gösteriyor. Bununla birlikte, uzun vadeli piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi ve fiyat geçen Mayıs’tan bu yana bir dizi düşük seviye belirledi.

Saatlik grafikteki göstergeler yükseliş momentumu gösterdi. Göreceli Güç Endeksi (RSI), yukarı yönlü bir eğilim göstermek için nötr 50’nin üzerindeydi. Aynı zamanda, Müthiş Osilatör (AO) de sıfır çizgisinin üzerindeydi ve son birkaç gündür.

DOGE’nin 0,062 dolarlık desteğin yeniden test edilmesinden bu yana oluşturduğu yüksek dip seviyeleri ile birleştiğinde, daha düşük zaman dilimlerinde yükselişe geçti. Güçlü satın alma baskısını yansıtmak için bir kez daha yükselirse, DOGE’nin 0,073 dolarlık direnci aşması daha olası olacak gibi görünüyor.

Dogecoin İçin Beklenti Nedir?

Analist, Dogecoin için beklentilerini şu şekilde açıkladı. Dogecoin’in daha düşük zaman dilimlerinde yükseliş göstermesine rağmen, daha yüksek zaman dilimi önyargısının düşüş eğiliminde olduğu unutulmamalı. 0,073 doları aşan bir hareket, kâr bölgesi olarak 0,078 doları hedefleyen bir satın alma fırsatı olarak kullanılabilir.

Ancak, uzun vadeli düşüş eğiliminin tersine çevrilmesi pek olası olarak görünmüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar