X

Dogecoin Fiyat Neden Yükselmiyor? DOGE Yatırımcılarının İlgisi Nereye Kayıyor?

2021 yılına damga vuran şaka kripto para Dogecoin, tekelinin çatırdığını hissediyor.
20:30
16 Ekim 2021

En popüler şaka kripto para birimi Dogecoin (DOGE), en çok konuşulan altcoin’lerden biri olarak kendini kanıtladı. Ağ istatistikleri açısından en ufak hareketler bile DOGE‘un sosyal hacminde yukarı fırlamasına yol açtı. Ancak aynı durum bu sefer farklı olabilir.

Dogecoin’in Yatay Seyri, Yatırımcıları Başka Alternatiflere Mi Yönlendiriyor?

2021 yılına damga vuran şaka kripto para Dogecoin, tekelinin çatırdığını hissediyor. DOGE, öncüsü olduğu şaka kripto para alanının önünü açtı ancak kendisi bir süredir önemli bir fiyat hareketine imza atamadı. Dogecoin’in uyku hali, birçok yatırımcının canını sıkmakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak hatırlanmalıdır ki, hiçbir amacı olmayan bu şaka kripto para hali hazırda yıl başından bu yana %3.900 artış kaydetti. 1 Ocak 2021 tarihinde 0.005 dolardan alım satımı yapılan Dogecoin, bugün 0.24 dolardan işlem görüyor. Uzmanların görüşleri soğuma yönünde, Elon Musk ilgisi diğer kripto paralara kayıyor ya da yatırımcılar tarafından o şekilde algılanıyor.

Bu bağlamda Dogecoin toparlanması beklenilenden uzun sürebilir. 0.20 dolar seviyelerin stabilizasyonu sağlayan DOGE, Vitalik Buterin ve Elon Musk’ın desteğini arkasında bulunduruyor. Bu nedenle potansiyel bir yukarı yönlü hareket önümüzdeki dönem için değerlendirilebilir.

Dogecoin, 5 ay önce kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık olarak %66 gerisinde işlem görüyor. Mayıs ayında görülen piyasa gerilemesinden bu yana Dogecoin kârlılık oranların %75’in altında kaldı. Dogecoin’in zayıf fiyat hareketi nedeniyle Bitcoin ile olan korelasyon da aylık en düşük seviye 0.66’ya düştü.

Shiba Inu ve Baby Doge Coin

Dogecoin katili olarak tanınan Shiba Inu, birçok gelişme ile ekosistemini genişletmeye devam ediyor. Shiba Inu, son olarak Hindistan merkezli kripto para borsası ZebPay’de listelendi. Ardından BtcTurk, Shiba’yı alım satım işlemlerine açacağını duyurdu. SHIB, yükselen ivmesiyle şaka kripto para skalasında ikinci sırada yer alıyor.

Dogecoin destekçilerinin bir projesi olan Baby Doge Coin, momentum eksikliği yaşıyor. Son 24 saatlik işlem hacminde %60’ın üzerinde düşüşün görüldüğü BabyDoge, Dogecoin’in izini takip ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar