Dogecoin (DOGE) ve Ripple’da (XRP) Uzman Görüşü: Bu Seviyeler Gelebilir!

Dogecoin (DOGE) ve Ripple'ın grafiklerle fiyat analizi! Kripto para birimlerinde bu seviyelerin gelmesi yüksek bir ihtimal!
23:57
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasaların popüler altcoinlerinden olan Dogecoin (DOGE) ve Ripple’da (XRP) beklenen fiyat hareketi ne? Yatırımcıların yüzü gülecek mi?

Ripple (XRP)

Ripple’ın (XRP) fiyatı simetrik üçgenin destek çizgisinin altına düştü ve 0,30 dolardan güçlü desteğe kadar geriledi. Mum çubuğu grafiklerindeki uzun kuyruk, kripto para birimi boğalarının ciddi bir şekilde XRP fiyatının 0,30 dolar gerilemesini bir fırsat bilip satın almalar gerçekleştirdiğinin göstergesi olabilir. Ayrıca XRP/USDT paritesi üçgene yeniden girdi ve boğalar, fiyatı 20 günlük EMA seviyesi olan 0,35 doların üzerine çıkararak ivme kazanmaya çalışıyor olabilir. Boğaların bu girişimi başarılı olursa, parite direnç çizgisine kadar ulaşabilir. Ayrıca alıcılar fiyatı bu seviyeye yükseltirse, parite 0,42 dolar seviyesine sıçrayabilir.

Varsayımın aksine XRP fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde kalmayı başaramazsa, ayıların her rallide satış yapmaya devam ettiğinin bir işareti olabilir. Ayılar daha sonra fiyatı üçgenin destek çizgisinin altına düşürmek için tekrar çabalayabilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin fiyatı 30 Aralık tarihinde kırıldı ve 0,07 dolar desteğinin altında kapandı, ancak bunun bir ayı tuzağı olabileceği belirtiliyor. DOGE boğaları daha düşük seviyelerde alım yaptı ve fiyatı 31 Aralık’ta tekrar 0,07 doların üzerine çıkarmayı başardı. Yapılan satın almalar 2 Ocak tarihinde daha da arttı ve boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkararak konumlarını güçlendirmeye çabalayabilir. Kripto para birimi boğalarının girişimi başarılı olursa, DOGE/USDT paritesi 0,08 dolar civarındaki dirence meydan okuyabilir. Belirtilen seviyenin üzerinde bir kırılma, ayıların stop-loss’unu tetikleyerek kısa süreli bir sıkışmaya neden olabilir. Parite daha sonra 0,11 dolara kadar yükselebilir.

Tüm bu olasılıkların aksine kripto para biriminin fiyatı mevcut seviyeden aşağı yönlü harekete başlar ve 30 Aralık tarihinde ulaşılan en düşük seviyenin altına gerilerse bu olumlu görüş boşa çıkabilir. Parite daha sonra 0,05 dolar yakınındaki ana desteğe düşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar