Dikkat! Terra Classic (LUNC) Bağımsızlığını İlan Ediyor! Kemerlerinizi Bağlayın!

Terra Classic (LUNC), yakım, staking, yeni projeler ve sosyal medya faaliyetleri sayesinde kripto para piyasasına meydan okumayı başardı.
12:30
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra Classic (LUNC), yakım, staking, yeni projeler ve sosyal medya faaliyetleri sayesinde kripto para piyasasına meydan okumayı başardı.

Bağımsızlık Neden Önemli?

Terra Classic çekirdek geliştiricisi Edward Kim Perşembe günü yaptığı açıklamada, LUNC ağının daha önce öngörüldüğü gibi 2023’ün ortalarından çok önce LUNA v2 ile teknolojik pariteye ulaşacağını açıkladı. Bu, Cosmos v45.8 ve Tendermint v0.34 ile tam uyumluluk anlamına geliyor. Kritik gelişme, ünlü bir bir Cosmos geliştiricisi olan Jacob Gadikian’ın projenin yeniden diriliş hedefinde yardımcı olmayı teklif etmesiyle geldi. Özellikle, Terra topluluğu, kullanıcıların Cosmos ekosisteminde kilitli likiditeye yeniden erişebilmeleri için zincirde Inter Blockchain Communication’ı (IBC) yeniden açmaya yardımcı olmak için Gadikian ile iletişim kurdu. Inter-Blockchain Communication (IBC) protokolü, bir blockchainin ayrı bir zincirdeki bir hesabı kontrol etmesini sağlıyor. Bu gelişme, Stargate’den sonra Cosmos ekosistemine yapılan en büyük yazılım güncellemesi olarak vurgulanıyor. Kim’e göre, değişikliklikler ve güncellmeler hayata geçtiğinde, kullanıcılar ağ tarafından desteklenen proje sayısında ciddi bir artış bekleyebilirler. Terra çekirdek geliştiricisi, yardım etmek isteyen çoğu kişinin yalnızca Classic ağının Terraform Labs’tan (TFL) bağımsız olması durumunda projeye dahil olacağını ortaya koydu.

Bu amaçla Kim, Terra Rebels’ın Terra ekosistemine olan bağımlılığını kesmek için aktif olarak çalıştığını ortaya koyuyor. Kim’e göre bu, bağımsız bir REST sunucu mimarisinin geliştirilmesini ve muhtemelen TFL’nin Terra Station üzerinde hala kontrolü olduğu için bir cüzdan başlatmayı içeriyor. Yapılan açıklamaya göre, Terra topluluğunun, LUNC’u TFL’den tamamen bağımsız hale getirmek için Allnodes, setten_io ve AutismStaking tarafından desteklenen tam bir düğüm oluşturma planları var. Ancak, tüm bunlar için finansmana ihtiyaç duyulacak. Blog gönderisinde geliştirici, basit bir parametre değişikliği olacağını söylediği % 1,2’lik yakım/vergi ücretlerinin bir kısmı ile topluluk havuzunu finanse etme fikrini araştırıyor.

3 Temel Hedef!

Kim’in gönderisinin dün yayınlanan Terra Rebels yol haritasını 3 temel hedefte ifade ettiğini belirtmekte fayda var. Bu hedefler şunları içeriyor: Algoritmik Fungible Token’ı (AFT) ve proje ekosistemini yeniden oluşturmak, bağımsızlığı yeniden inşa etmek. Classic ağında faaliyete geçmek için yaklaşık 18 proje halihazırda çalışmalarına devam ediyor. En iyi 2.000 kripto para biriminin faaliyetlerini izleyen veri platformu Santiment, Terra Luna Classic‘in (LUNC) bir hafta boyunca büyük bir volatilite yaşayacağını belirtti.

Kritik açıklama, Binance’in LUNC spot ve marj işlem ücretlerinde yakım mekanizmasının uygulandığını duyurmasından sonra geldi. Tahminlere göre, Binance bir yılda 1.2 trilyon LUNC yakacak. Duyuruyu takiben, LUNC %30’dan fazla değer kaydetmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar