Reklam

DİKKAT: Binance XRP’yi Delist mi Edecek? Binance’in Yaptığı XRP Değişikliği Ortaya Çıktı!

Binance'den dikkat çeken XRP işlemi!
11:55
24 Aralık 2020
bince xrp
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ripple (XRP) şirketine açılan dava sadece XRP’yi değil bütün kripto para piyasasını olumsuz etkiledi. Yine de bundan en çok etkilenenin XRP olduğu net bir şekilde görülebilmekte. Son 24 saat içerisinde kripto para sektörünün genel düzeltmesine rağmen XRP’nin tam anlamıyla dibe indiği görülmekte.

XRP Fiyatı Çakıldı

XRP fiyatı son 24 saat içerisinde %40’dan fazla düşüş yaşayarak 0,26 dolara kadar geriledi. Bitcoin’in bu esnada yaşadığı düşüş %0,84, Ethereum’un ise %5 olarak gözükürken XRP’nin yaşadığı düşüşün sebebi açılan dava ve bu davanın devamında borsaların XRP’yi delist etmesi.

23 Aralık tarihinde OSL ve Beaxy gibi kripto para borsalarının XRP’yi delist ettiği haberleri gündeme yansıdı. Daha sonra önde gelen yatırım firması Bitwise da kripto para yatırım fonundan XRP’yi çıkardığını belirtti. Son olarak gece geç saatlerde Jump Trading ve Galaxy Digital artık XRP için piyasa yapmayacağını ve likidite sağlamayacağını açıklayarak son darbeyi vurdu.

xrp fiyatı

XRP Delist İşlemleri Son Hız Sürüyor

Bütün bunlara rağmen hiçbir büyük kripto para borsası XRP delist etmemişti. Ancak toplam ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, XRP’yi delist edebileceğine işaret eden bir adım attı. Binance’in İngilizce internet sitesinin arayüzüne girildiğinde, bundan günler önce ana sayfada yer alan XRP’nin bir anda kaldırıldığı görülüyor.

binance xrp

Yukarıdaki görsel Binance.com’un ana sayfasının mevcut hali iken aşağıda bulunan ana sayfanın bundan 2 gün önceki hali, Binance’in bir değişiklik peşinde olduğunu gösteriyor.

Binance, XRP’yi Ana  Sayfadan Kaldırdı

Webarchive tarafından saklanan ekran görüntüsüne bakıldığında, bundan iki gün önce Binance’in ana sayfasındaki kripto para sıralamasında XRP’nin hemen Ethereum’dan sonraki sırada yer aldığı görülebiliyor. Ancak yukarıdaki yeni listede XRP’nin çıkartıldığı ve listenin direkt olarak BCH ve LTC ile devam ettiği ortaya çıkmakta.

xrp binance coin-turk

Binance kripto para borsası XRP delist işlemi hakkında henüz herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Ancak sitede özellikle dava haberinden sonra böyle bir değişiklik yapılması, yakında bir şeyler görülebileceğini akla getiriyor.

Binance’in ABD’ye yönelik hayata geçirdiği kripto para borsası Binance US üzerinde ise XRP’nin hala yer aldığı görülüyor. Binance’in global sitesinin ana sayfasından XRP kaldırılsa da XRP alım satım işlemlerinin hala devam ettiği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar