reklamı kapat

Dikkat! Binance Büyük Bir Bakıma Giriyor, Piyasa Etkilenir Mi?

Kripto para borsası Binance oldukça büyük ölçekli bir bakıma giriyorken piyasanın bu gelişmeye tepki verip vermeyeceği merak konusu.
15:00
14 Mayıs 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasasındaki en çok tercih edilen borsalardan Binance 15 Mayıs 2019 tarihinde bakıma girecek. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao tarafından yapılan açıklamayla platformda büyük ölçekli bir sistem güncellemesinin gerçekleşeceği kullanıcılara duyuruldu. Altı ila sekiz saat boyunca devam etmesi beklenen sistem bakımı esnasında platformdaki para yatırma, çekme ve alım-satım işlemleri durdurulacak. Çok büyük bir işlem hacmine sahip böylesi bir platformun bu denli büyük bir bakıma girmesinin piyasayı etkileyeceği konusunda endişelerin oluştuğu söylenebilir.

Binance Saldırısı

Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğrayan Binance borsası geçici bir süreliğine platformdaki bütün para çekme ve yatırma işlemlerini durdurmuştu. Toplamda 7070 btc tutarında kayba yol açan bu saldırı Binance ekibini alarma geçirmişti. Konu hakkında yayımladığımız yazıya bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Zhao tarafından yapılan güncel açıklamalarda 7 Mayıs’tan itibaren etkin olmayan para yatırma ve çekme işlemlerinin 14 Mayıs tarihinde yeniden başlatılacağı da belirtilmişti. Bu saldırının ardından piyasanın kayda değer bir tepki vermediğine şahit olmuştuk. Bu birçok uzman tarafından kriptoların olgunlaşması gerçeğiyle açıklanmıştı. Öte yandan Binance’ın gireceği büyük bakım esnasında işlemlerin duracak olması piyasayı daha büyük ölçüde etkileyebilir.

Binance Bakımı Başlıyor

Binance yetkilileri tarafından yayımlanan blog gönderisine göre platformun bakımı 15 Mayıs 2019 tarihinde sabah saat 6’da başlatılacak. Bu andan sonra bakıma girecek platformdaki süreç tamamlanana dek para çekme, yatırma ya da alım-satım gibi işlemler gerçekleştirilemeyecek.

Borsanın CEO’su Zhao konu hakkında yayımladığı bir Twitter gönderisinde, bakım işlemi devam ederken sık sık bilgilendirme yapılacağını ifade etti. Zhao’ya göre en az iki saatte bir durum güncellemesi yapılarak kullanıcıların gelişmelerden haberdar olması sağlanacak. CoinTürk de konuyu yakından takip ederek siz değerli okurlarına gerekli bilgilendirmeleri yapma gayretinde olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • Duran Özcan
    3 ay önce

    Daha sağlıklı ve güvenli ği içinÇok iyi olur binance yetkililerine teşekkür ederim saygılar sunuyorum

    15