reklamı kapat

DigixDAO Coin Nedir?

DigixDAO Coin dijital altın standardı olma amacıyla kurulmuş bir kripto paradır.
07:00
7 Haziran 2020

DigixDAO (DGD) dijital altın standardı olma amacıyla kurulmuş bir kripto paradır. Platformun Blockchain’i üzerinde altın barları küçük parçalara ayrılabiliyor ve transfer edilebiliyor. Aralık 2014’te Singapur’da kurulan DigixDAO (DGD), fiziksel varlıkların tokenleştirilmesinde uzmanlaşmış merkezi olmayan bir organizasyon (DAO) inşa ediyor. Projede blok zincirindeki fiziksel varlıklarla desteklenen tokenlar oluşturmak için bir altyapı sağlanıyor.

Digixdao Coin Nedir?

2 milyon DGD token’ı, “teklifler için rehin verme” amacıyla kullanılarak DigixDAO yönetim sistemine aktif olarak katkıda bulunulabilir. Rehin verme sürecinde teklifler onaylanabilir veya reddedilebilir. Sisteme aktif katılımla puanlar kazanılabilir. Puanlarla da yılın her çeyreğinde verilen ödüller kazanılabilir. Ethereum’un dahi çocuğu Vitalik Buterin DigixDAO hakkında şöyle konuşuyor:

Kullanıcıların Blockchain temelli çok sayıda dijital varlığa – özellikle gerçek hayattaki varlıklarla bağlantısı bulunan token’lara – kolay bir şekilde ulaşması, Blockchain’in tüm dünyada daha çok benimsenmesi için son derece hayati bir öneme sahip. Bu tarz projelerden başarıyla faaliyetlerine başlayıp bu alanda başı çeken Digix’i alkışlıyorum.

Digix Gold Token (DGX)

DIGIX ekosisteminde iki token kullanılıyor: DGX ve DGD.

Platformun temel para birimi, altına erişim sürecini demokratikleştiren DGX.

DGD ise kendi kendine organize olabilen topluluğun Digix ekosistemini büyütmesinde, bir nevi “yönetim token’ı” işlevi görüyor.

Platformda fiziksel altın DGX token’larıyla temsil ediliyor. 1 DGX Ethereum Blockchain’i üzerinde 1 gram altına tekabül ediyor.

Blockchain’in sağladığı şeffaflık, güvenlik ve takip edilebilirlik gibi özellikler DGX token’larının tamamen görünür ve denetlenir bir şekilde işlem görmesini ve transfer edilmesini sağlıyor. Değiştirilmesi imkansız defterin güvenliği artırmasının yanı sıra akıllı sözleşme platformu, altın tedarik zincirinde görülebilecek olası insan hatalarını ve dolandırıcılık riskini ortadan kaldırıyor.

DigixDAO Nasıl Alınır?

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Binance’ten DGD ve DGX temin edebilirsiniz. Türkçe dil desteği ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi sebebiyle Binance platformu tercih edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.