reklamı kapat

DigixDAO Coin (DGD) Nedir? Nereden Alınır?

26 Mayıs 2019
  • Coin TürkCoin Türk

DigixDAO (DGD) dijital altın standardı olma amacıyla kurulmuş bir kripto para. Platformun Blockchain’i üzerinde en iyi altın barları küçük parçalara ayrılabiliyor ve transfer edilebiliyor.

DigixDAO Nasıl Çalışır?

DIGIX ekosisteminde iki token kullanılıyor: DGX ve DGD. Platformun temel para birimi, altına erişim sürecini demokratikleştiren DGX. DGD kendi kendine organize olabilen topluluğun Digix ekosistemini büyütmesinde, bir nevi “yönetim token’ı” işlevi görüyor. Platformda fiziksel altın DGX token’larıyla temsil ediliyor. 1 DGX Ethereum Blockchain’i üzerinde 1 gram altına tekabül ediyor.

Blockchain’in sağladığı şeffaflık, güvenlik ve takip edilebilirlik gibi özellikler DGX token’larının tamamen görünür ve denetlenir bir şekilde işlem görmesini ve transfer edilmesini sağlıyor. Değiştirilmesi imkansız defterin güvenliği artırmasının yanı sıra akıllı sözleşme platformu, altın tedarik zincirinde görülebilecek olası insan hatalarını ve dolandırıcılık riskini ortadan kaldırıyor.

DGD Token Nedir?

2 milyon DGD token’ı, “teklifler için rehin verme” amacıyla kullanılarak DigixDAO yönetim sistemine aktif olarak katkıda bulunulabilir. Rehin verme sürecinde teklifler onaylanabilir veya reddedilebilir. Sisteme aktif katılımla puanlar kazanılabilir. Puanlarla da yılın her çeyreğinde verilen ödüller kazanılabilir. Ethereum’un dahi çocuğu Vitalik Buterin DigixDAO hakkında şöyle konuşuyor:

Kullanıcıların Blockchain temelli çok sayıda dijital varlığa – özellikle gerçek hayattaki varlıklarla bağlantısı bulunan token’lara – kolay bir şekilde ulaşması, Blockchain’in tüm dünyada daha çok benimsenmesi için son derece hayati bir öneme sahip. Bu tarz projelerden başarıyla faaliyetlerine başlayıp bu alanda başı çeken Digix’i alkışlıyorum.

DigixDAO (DGD) Nereden Alınır?

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Binance’ten DGD işlemleri yapabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.