Dev Şirket Bu Kripto Para İçin Özel Mühendis Arıyor!

Bağımsız ve anonim kripto para geliştiricilerinden bugün geldiğimi noktaya bakın... Artık milyar dolarlık şirketler bu görevi üstleniyor.
19:05
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ateşli kripto para fanatiklerinin bir kısmı önceden ondan nefret ediyordu. Ancak bazıları için bu nefret aşka dönüştü. Bitcoin maksimalisti Michael Saylor bunlara en iyi örnektir. Bitcoin ve kripto paralara en ağır eleştirileri yapan Saylor, bugün şirketinin geleceğini Bitcoin’e bağladı ve en büyük kurumsal Bitcoin yatırımcısı olma özelliğine sahip. Son hamlesiyle bugün yeniden gündemde kendine yer buldu.

Bitcoin Lightning Yazılım Mühendisi

Lightning Network, piyasadaki ilgisizlik ve negatif hava nedeniyle pek konuşmuyor. Ancak iş zekası ve yazılım şirketi MicroStrategy, Lightning Network tabanlı bir SaaS platformu geliştirmek için bir yazılım mühendisi işe alacak. CEO olarak görevinden istifa etse de Michael Saylor halen şirketinin Bitcoin konusundaki hedeflerini izliyor ve destekliyor.

İş ilanı kurumlara “siber güvenlik sorunlarına yenilikçi çözümler ve yeni e-ticaret kullanım senaryoları” sunmak için geliştirilecek yeni bir platform için deneyimli bir yazılım geliştiricisi arayan bir pozisyonu doldurmayı amaçlıyor. İşe alınan mühendis Bitcoin Lightning Network veya diğer merkezi olmayan finans teknolojilerini kullanan yazılım çözümleri oluşturmakla görevlendirilecek. Bitcoin Core, lnd ve diğer kripto ve büyük açık kaynak projelerine katkı da diğer odak alanlarından olacak.

MicroStrategy ve Bitcoin (BTC)

Saylor’un 180 derece dönüşünün ardından MicroStrategy en büyük Bitcoin cüzdanlarından birine dönüştü. Bugün tam 130.000 BTC’leri bulunuyor ve bu rakam onlara en büyük kurumsal yatırımcı unvanını veriyor. Şirketin tek amacı Bitcoin alıp tutmak değil, Saylor öncülüğünde gelişen vizyona göre hedefler zaten açıklanmıştı. Saylor yakın zamanda şunları söyledi;

“MicroStrategy’nin şu anda Lightning’in kurumsal uygulamaları üzerinde çalıştığımız bazı Ar-Ge projeleri var: kurumsal Lightning cüzdanı, kurumsal Lightning sunucuları, kurumsal kimlik doğrulama”.

MicroStrategy, Bitcoin‘in fiyatı zirveden bu yana %65’in üzerine düştüğü için ikinci çeyrek mali sonuçlarına göre ciddi miktarda zarar yazdı. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen Bitcoin satmamakta kararlı. Hatta Saylor daha fazla nakit oluşturarak ellerindeki Bitcoin miktarını artırmaya devam edeceklerini de söylüyor. 8 Ağustos itibariyle CEO koltuğunda Phong Le oturuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar