X


Dev Kripto Yatırım Fonuna Dahil Edilmeyen Altcoin’ler Şaşırttı

Milyonlarca dolarlık yatırım danışmanlığı şirketleri yeni bir kripto para fonu oluşturuyor. Yeni yatırım fonuna dahil edilmeyen altcoin'ler kullanıcıları şaşırttı.
08:30
29 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Milyonlarca dolarlık yatırım danışmanlığı şirketi kurumsal yatırımcılara hitap edecek yeni bir kripto para indeks yatırım fonu başlatmaya hazırlanıyor. Fonu ilgi çekici hale getiren şeyse içerdiği kripto paralar. Aslına bakılırsa fona dahil edilmeyen kripto paraların dahil edilenlerden çok konuşulacağı söylenebilir.

İki farklı yatırım şirketinin ortak girişimi kapsamında kurulacak yeni fona “Dijital Varlık İndeks Yatırım Fonu” adı verilecek. Şirketlerden birisinin Morgan Creek Dijital Varlıklar adlı kuruluşa ait yan kuruluş “Morgan Creek Sermaye Yönetimi” olduğu ifade ediliyor. Bu yan kuruluşun kripto varlıklara odaklı faaliyet verdiği biliniyor. Yeni fonu yöneteceği ifade edilen diğer şirket ise Bitwise Varlık Yönetimi olarak açıklandı.

Morgan Creek sözcüsü Mark Yusko konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

Bu alana dahil olmamızı talep eden kurumsal yatırımcıların sayısı giderek artıyordu. Bu yatırımcılar için tasarlanmış bir araç meydana getirmek istedik. Şu sıralar her yatırımcı dijital varlıklara adım atmayı düşünmelidir.

Bu ifadeleri kullanıcılarla paylaşan Yusko geçmişte Bitcoin fiyatı hakkında sıradışı iddialarda bulunmuştu. Yusko’ya göre Bitcoin oldukça uzun bir vadede 1 milyon doların üzerindeki bir fiyattan işlem görecek.

Kripto para indeks yatırım fonlarının piyasada yeni olmadığı biliniyor. Daha önceden birçok yatırım firması benzer yatırım araçları başlatarak varlıklı yatırımcıların portföylerine kripto varlıkları eklemesini sağlamıştı.

Ancak Bitwise CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre bu yeni fona yalnızca kurumsal yatırımcılar dahil olabilecek. Bu duruma Morgan Creek’in varlık yönetim alanında sahip olduğu potansiyelin neden olduğu ifade ediliyor. Kurumsal yatırımcılara uzun yıllar boyunca hizmet eden şirket, müşterilerini dijital varlık alanına çekecek.

Yeni kripto para yatırım fonunun en fazla ilgi çeken yanıysa listeye alınmayan kripto varlıklar. Benzer yatırım fonlarının çoğunda kendine yer bulmuş altcoin’lere bu fonda yer verilmemiş. Ripple, Stellar ve Tether gibi varlıklar bu altcoin’ler arasında gösteriliyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar