Deneyimli Analist Bitcoin ve Ethereum Ayılarını Uyardı: Kritik Noktadalar!

Kripto para analisti Jason Pizzino, kripto para piyasasının çoktan dibe vurmuş olma ihtimalini inceleyerek, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ayılarını uyardı.
11:14
28 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yakından takip edilen kripto para analisti ve trader’ı Jason Pizzino, kripto para piyasasının çoktan dibe vurmuş olma ihtimalini inceleyerek, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ayılarını uyardı.

Bitcoin ve Ethereum Ayıları için “Ezileceksiniz” Uyarısı

İncelemesine en büyük kripto para Bitcoin ile başlayan kripto para analisti Jason Pizzino, 275 binden fazla YouTube abonesine BTC’nin en son Ağustos ayında ulaştığı en yüksek seviyenin üzerine çıkması halinde 10 bin dolar seviyesine düşme ihtimalinin son derece düşük olduğunu söyledi. Analist, “Eğer 23 bin dolardaki bir sonraki salınım tepesine biraz daha yükselirsek, tabii ki 23 bin 200 dolardaki Wyckoff boşluğu ve ardından 25 bin 200 dolardaki aylık salınım tepesi (yani ayıların izlemesi gereken en büyük şey bu olacak) kırılacak olursa muhtemelen 10 bin dolar ihtimali tamamen boşa çıkmış olacak. Böyle bir senaryo 10 bin doları bekleyen Bitcoin ayıları için pek de iyi olmaz.” dedi.

Bitcoin’in ardından Ethereum’a geçen Pizzino, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto paranın BTC‘ye kıyasla çok daha fazla güçlü göründüğünü ve 500 doların altına düşme ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söyledi:

ETH kesinlikle çok daha güçlü görünüyor… Konsolidasyon öncesi bölgesinin üzerinde hareket ediyor. ETH yükseliyor ve yaklaşık bin 500 dolar, yüzde 50 (Fibonacci çizgileri) bölgesinin üzerinde işlem görüyor. Bence 300, 400, 500 dolardan ETH almayı bekleyenler boşuna beklemesin.

Pizzino’ya göre Ethereum‘un ayı piyasası trend çizgisinin üzerine çıkması, Bitcoin ve diğer kripto paraların dibe vurduğuna dair daha fazla kanıt sağlaması bakımından oldukça önemli olacak:

Ethereum’un ayı piyasası trend çizgisinin kırılması diğer kripto paraların ve Bitcoin’in dibe vurduğunun onayı olabilir. Ve ardından sadece o konsolidasyon dönemini beklememiz gerekiyor. Konsolidasyon döneminin ne kadar süreceğine bağlı olarak, belki bu sefer daha hızlı olur, belki biraz daha kısa ama her iki durumda da bu hala büyük düşüş bekleyen ayıların kesinlikle ezilecekleri bir süreç olacak gibi görünüyor.

BTC ve ETH’de Son Durum

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre Bitcoin, son 24 saatte kaydettiği yüzde 2,54 düşüşle 20 bin doların hemen üzerinde, 20 bin 206 dolardan işlem görüyor. En büyük altcoin ETH ise 24 saatte verdiği yüzde 3,42 kayıpla bin 500 dolardan alınıp satılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar