X


Decentraland, Yükseliş Eğilimini Koruyacak Mı? MANA Yorum ve Beklentileri

MANA'dan etkileyici performans.
17:03
26 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

MANA, uzmanların metaverse ve NFT alanına artan ilginin kanıtı olarak Decentraland platformunda rekor ücretle sanal bir alım haberinin ardından geçtiğimiz gün ralli kaydetmişti. Decentraland evreninde kaydedilen 2.4 milyon dolarlık sanal satış, piyasada heyecan yarattı.

MANA Yorumları

Decentraland platformundaki işlem, şimdiye kanal bir sanal alana yapılan en yüksek değerlemelerinden biri oldu. Decentraland, kullanıcıların sanal bir ortamda birbirlerini keşfetmelerine ve etkileşime girmelerine ayrıca NFT’leri arazi ve diğer sanal ögeler şekilde alıp satmasına imkan tanıyan Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş merkezsiz bir metaverse evrenidir.

Bilançosunu dijital varlıklara yatırım yapmak için kullanan halka açık şirket Tokens com, bu alımı yapan platform oldu. Tokens; Decentraland’in Fashion Street bölgesinde bulunan sanal alanı, çevrimiçi moda etkinliklerine ev sahipliği yapmak ve sanal giysiler satmak adına kullanacak. Tokens com, bu sanal alanı 618.000 MANA karşılığında satın aldı. Kaydedilen işlem 2.4 milyon doları aşan bir meblağa denk geldi.

MANA’da Önemli Seviyeler

Satın alma haberi, haftaya 3.66 dolar civarında başlayan MANA fiyatını 6 dolarla yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına yardımcı oldu. Ralli, MANA’nın 30 Ekim’de 5 doların üzerindeki rekorunu geride bıraktı. Ancak bugün itibarıyla piyasada görülen çekilmenin etkisiyle MANA 5 dolar bayrağını kaybetti.

 

MANA‘nın son birkaç gündeki fiyat hareketi incelendiğinde popüler kripto para bir baş ve omuz modeli oluşturuyor gibi görünüyor. Boyun çizgisinin kırılmasının yanı sıra kısa vadeli bir yükseliş trendi, bazı teknik satışları tetiklemiş gibi görünüyor. Öte yandan 4.30 dolarlık destek seviyesinin kaybedilmesi durumunda fiyat 4 dolarlık destek alanına itilebilir.

Genel olarak analistlerin görüşü yükseliş eğilimini yansıtırken uzman isim Michael van de Poppe MANA, SAND ve diğer metaverse tabanlı kripto paraların etrafındaki hype’a dikkat çekti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar