X

Decentraland Uzman Yorumları ve Beklentiler: MANA Coin Geleceği

MANA, diğer metaverse projelerinden birkaç konuda sıyrılıyor.
00:56
5 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Metaverse alanının popülarite kazanmasının ardından Decentraland (MANA) ön plana çıkan kripto paralardan biri oldu. MANA, Decentraland platformunun yerel kripto varlığıdır. Facebook’un Meta adıyla yeniden markalaşması, bu alana olan ilgiyi katlamıştı.

Decentraland Yorumları

MANA, diğer metaverse projelerinden birkaç konuda sıyrılıyor. Decentraland, kullanıcıların kendi avatarlarını yaratarak sanal bir evrende hayat sürmesini sağlayan Blockchain tabanlı bir 3D platformudur. MANA, bu evrenin yerel kripto para birimi olarak kullanılıyor. Decentraland, kripto para piyasasında kaydedilen derin düzeltmede 2.62 dolara kadar geriledi. Ancak toparlanma sinyallerinin baş göstermesi ile birlikte fiyat iyileştirmesinde önemli kazanç elde eden MANA, gün içerisinde 4 dolar bayrağını geri almayı bildi.

MANA‘nın geleceği üzerine yorumlar ise farklı bakış açılarından değerlendirilebilir. Metaverse alanının merkezsiz bir evrende kullanıcı deneyimini kullanıcılara sunma gayesi, büyük aktörlerin dahil olmasıyla oyunu değiştirebilir. Facebook, metaverse alanındaki çalışmalar için 10 milyar dolarlık bir bütçe ayırdı.

MANA Coin Geleceği İle İlgili Beklentiler

Şu an için Decentraland, Sandbox, Blocktopia, Axie Infinity, Star Atlas gibi projeler metaverse evreninde ön plana çıkan platformlar olarak kayıtlarda yer alıyor. Ayrıca bu platformların yerel varlıkları metaverse kategorisinde önemli bir kapitalizasyon rakamı bulunduruyor.

Hype kavramının artık birçok şeyi geride bıraktığı bir dönemde metaverse evreni etrafındaki coşku, fonların bu alana kaymasına yol açıyor. Balinaların metaverse tabanlı kripto paralara ilgisi dev miktarda sermayenin bu alana akmasına yol açıyor. Kısa ve orta vadeli beklentileri olumlu sinyalleri temsil ederken mevcut durumda popülarite anlamında bu token’ların yükselişinin devamı bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar