David Marcus Libra İle İlgili Yeni Açıklamalar Yaptı

Calibra’nın başındaki isim Libra ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu...
19:00
21 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Facebook’un bir kripto para piyasaya süreceği çok uzun süre boyunca yalnızca bir söylenti olarak kaldı. Ancak sosyal medya devi Haziran ayında yaptığı bir açıklama ile kripto para projesi Libra’nın whitepaper’ını kamuoyuyla paylaştı ve söylentileri doğruladı. Biz de konuyla ilgili detayları bu habermizde sizlerle paylaşmıştık…

Libra 2020’de Piyasaya Sürülecek

Libra’nın piyasaya sürülecek olması her ne kadar finansal alanda büyük yenilikler demek olsa da düzenleyiciler bu durumdan pekte memnun olmadı.

Bununla beraber Libra Birliği ve ortakları dünyanın finansal anlayışını değiştirecek bir proje olma potansiyeline sahip Libra’dan vazgeçmeden adımlar atmaya devam ediyor. Uzun zamandır Silikon Vadisi girişimcisi olan ve şu anda Libra’nın kripto para cüzdanı olacak Calibra’nın yöneticisi olarak görev yapan David Marcus, hedeflerinin 2020 yılında Libra’yı kullanıma sunmak olduğunu ancak net bir tarih paylaşamayacaklarını dile getirdi.

Marcus, bu amaç doğrultusunda Libra geliştiricilerinin düzenleyicilere güven vermekten ve uygun bir düzenleme ortamı yaratmaktan başka çareleri olmadığını belirtti. Marcus’a göre, bu sayede Libra kullanılacak herhangi bir ülkede finansal sistemin, siber güvenlik alanının ve fiziksel güvenliğin tehdit edilmeyeceğini garantisi sağlanmış olacak.

Öte yandan eski PayPal yöneticisi yaptığı bir açıklamada Libra’nın tamamen küresel bir kullanıcı kitlesi için “mevcut para birimleri üzerinde çalışan daha iyi bir ödeme ağı ve sistem” olması gerektiğini ifade etmişti. Eski yöneticiye göre bu yeni sistem dünyanın ihtiyaçlarını karşılamak için geliyor…

Libra’yı Destekleyecek Para Birimleri

Bilindiği gibi Libra güçlü bir geleneksel para birimi sepetiyle desteklenecek. Bunların içinde Amerikan doları ve Euro gibi güçlü para birimlerinin olması bekleniyor. Ancak Çin yuanının kullanılmayacağı da belirtiliyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar