reklamı kapat

DAOstack ICO’su 65 Saniyede Sona Erdi!

14:23
24 Mayıs 2018
  • Coin TürkCoin Türk

DAOstack ekosisteminde geçerli kripto para GEN token’inin 8 Mayıs’ta başlayan satışında token’ler kelimenin tam anlamıyla yok sattı. DAOstack “DAO’lar için WordPress” veya kolektif zekalı işletim sistemi olarak anılıyor. Fon sorununu başarıyla çözen platform, kazandığı momentumla birlikte yeni nesil projelerin geleceğini değiştirmeyi amaçlıyor.

GEN token satışı 3 ayrı aşamada gerçekleşti: 6 aya yayılan özel satış, %75 daha fazla talep alan ön satış ve yalnızca 65 saniyede sona eren ICO. DAOstack toplamda 45,000 ETH (yaklaşık 30 milyon dolar) yatırım topladı. Bu yatırımın büyü çoğunluğu, topluluk tarafından yönetilen Genesis DAO’ya ayrıldı. Herkes Genesis DAO’ya katılıp, belirli bir amaç doğrultusunda fon kullanma teklifinde bulunabilir.

Token’ler 120+ ülkeden 2000+ yatırımcıya dağıtıldı. GEN token’i bulunduran cüzdan sayısı an itibariyle 6000’in üzerinde. DAOstack’in yol haritasının bir sonraki adımı platformun faaliyete geçmesi. Genesis DAO, bu haziran ayında ‘Genesis Alpha’ isimli alfa sürümü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Genesis Alpha, ilk DAOstack uygulaması Alchemy’yi kullanacak. Merkezsiz bütçelendirme aracı Alchemy’ye katılan tüm DAO kullanıcıları fonlama teklifinde bulunabilir ve teklifler için oy verebilir.

DAOstack’in altyapısındaki akıllı sözleşme protokol katmanı Arc, Kovan testnet’inde faaliyete başladı. Arc, Genesis ve Alchemy ile birlikte Ethereum mainnet’ine uygulanacak. DAOstack’in 2018 yılı planları arasında Genesis ve Alchemy’nin beta sürümlerinin piyasaya sürülmesi yer alıyor.

Öte yandan DAOstack yıl sonuna kadar 6 projeyi ekosistemine entegre etmeyi planlıyor. Gnosis, Sapien, Menlo, Endor, Culture, Datafund, Talao DAO ve Stanford’s Blockchain Collective gibi kuruluşlar da DAOstack altyapısını kullanmayı planladıklarını açıkladı.

DAOstack hakkında daha fazla bilgi almak için bu makaleyi okuyabilir, bu linki veya DAOstack websitesini inceleyebilirsiniz.

MediumYoutubeTwitter

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.