Reklam

Cryptouniverse Bulut Madenciliği Nasıl İşliyor?

13:30
30 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 5 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Bulut madenciliği, uzak ve izole bir veri merkezinde bulunan makinenin madencilik kapasitesini satın alarak veya kiralayarak dijital para birimlerini elde etme yöntemidir. Konvansiyonel madenciliğin aksine, fiziksel çaba gerekli olmadığı için bulut madenciliği genellikle kullanıcı için daha uygun bulunmaktadır. Herhangi bir çevrim dışı güçlükle mücadele etmeksizin kullanıcıların para kazanmasını sağlamaktadır.

Bulut madenciliğinin potansiyel para üretimi 5 etmenden etkilenebilir. Bunlardan üçü sabittir ve tesise bağlıdır.

Bunlar aşağıdaki gibidir:

  • Tesisin hashrate oranı;
  • Enerji tüketimi;
  • KW/h başına elektrik masrafı.

Diğer ikisi ise piyasa etmenidir ve aşağıdakilerdir:

  • Kripto paranın fiyatı;
  • Ağın hashrate oranı.

Maalesef, son etmen tahmin edilebilir değildir ve bulut madenciliği için belirli oranda risk teşkil etmektedir.

Coin fiyatı, kripto para üretim çıktısından sorumlu olan birinci değişkendir. Fiyat artarsa o kripto para daha fazla madencinin ilgisini çeker ve daha fazla madenci ağın hashrate oranında artış yaratır ve böylece, madenciliğin zorluğu da artar. Bu durum, potansiyel olarak daha düşük madencilik çıktılarına sebep olur; fakat fiyat artış marjı genellikle bunu telafi eder.

Kripto paranın fiyatının düşmesi halinde ise madencilik yapma girişimleri de yavaşlar. Bazı madenciler zarar edebilir. Örneğin, madenci, gerçekte kazandığından daha fazla enerji tüketir. Böyle bir durumda, madenciliği kapatma ve zararları telafi etme çabası ağın hashrate oranının düşmesine ve madenciliğin zorluğunun azalmasına neden olur. Bu durumda, kripto para üretimi artar; ancak bu durum daha fazla kâr anlamına gelmemektedir, çünkü aynı zamanda ilgili kripto paranın fiyatı da düşmektedir. Bu senaryo, fiyatın nihayetinde yükselmesi ihtimaline binayen uzun vadeli oyuncular için faydalıdır.

Doğru taraf

Kripto para piyasası yükselişte. Bitcoin, 2019 yılının başlarında 4.000$’ın altındaki değerinden Haziran’da 14.000$’ın biraz altına erişerek bu yıl içerisinde üç kattan fazla değere ulaştı. Ancak, 2019’ın başlarında, altcoinlerin daha güçlü bir performans sergilediği görülmüştür ve bu trend pek çokları tarafından “alt mevsimi” olarak adlandırılmaya başlanmıştır. Piyasada hala gelişme için çok fırsat var ve bu nedenle, iş birliği yapmak için doğru tarafı seçmek önemli.

Şirketin Başkan Yardımcısı Nikita Gribkov:

”Madencilik piyasası her zaman değişiyor. Teknolojiye ve amaçlarına tam destek veriyoruz. Bütüne bakıldığında, ağ zorluğu arttıkça ev madenciliğinden bulut madenciliğine geçme eğilimini fark ettik. Piyasada az rekabet vardı ve bilgi ve büyük bir şirket kurmadaki başarılı deneyimimizin, bu teknolojiyi tüm sonuçları ile birlikte kitlelere ulaştırmaya yardımcı olabileceğine karar verdik. Bu nedenle, bu alandaki tüm hizmetleri veren bir şirket kurmaya başladık. Şimdilerde ise CryptoUniverse, yalnızca 50$’dan başlayan sözleşmeler ile çok işlevli bulut madenciliği hizmeti vermektedir.” –

Cryptouniverse.io müşterilerin piyasa durumundan bağımsız olarak kazanmaları için esneklik uygulamaktadır. Bu nedenle, sözleşme fiyatı da piyasa etkenlerine bağlı olarak devamlı olarak değişmektedir. Cryptouniverse, tesisle ilişkili etmenlerde tam kontrole sahip olduğu için mümkün olan en iyi anlaşmaları sunabilecek kapasiteye sahiptir. Cryptouniverse mevcut durumda, Kirişi, Leningrad bölgesinde 20MW’lik bir tesise ve 12.000’den fazla ASIC madencisine sahiptir; ayrıca, İrkutks bölgesinde teknik ortaklar ile birlikte 67.000 adet madencilik cihazına sahip başka bir tesis açma çalışmalarına devam etmektedir. Şirket, bölge yönetimi ile yapılan kârlı uzun vadeli elektrik temini anlaşması ve santrale yakınlığı sayesinde ülkedeki en düşük elektrik fiyatlarından istifade etmektedir.

CryptoUniverse ile bulut madenciliği

Projenin altında yatan temel fikir, insanların hızlıca ve kolayca kripto para elde etmelerini sağlamaktır. Şirketin asıl amacı, madenciliği müşteriler için olabildiğince kolay bir hale getirmektir. Tek yapmanız gereken siteye kaydolmak, para yatırmak, istediğiniz sözleşmeyi ve TH/s miktarını seçmektir. CryptoUniverse, her bütçeye uygun seçeneklere sahip geniş çeşitlilikte BTC ve LTC bulut madenciliği sözleşmeleri sunmaktadır.

  • Hashrate oranına bağlı olarak farklı başlangıç sözleşmeleri ile veya sabit bir hashrate oranı miktarı ile standart fiyatlar uygulanmaktadır. Sözleşmenin uzunluğu fiyat ile doğru orantılıdır; ancak hizmet ücreti daha düşüktür.
  • “VIP” fiyatlar. Bu, standart ücretlerin değiştirilmiş halidir; ancak kârın maksimuma çıkarılabilmesi için fiyat ve hizmet ücreti düşüktür.
  • “2025” Tarifesi. Bu sözleşme, 1 Ocak 2025 tarihine kadar geçerlidir. Uzun vadeli yatırım alanında profesyoneller için tavsiye edilmektedir. Temel özellik, “Hash Rate Açık Arttırma” seçeneği ile satışa sunulabilir olmasıdır. Bu özellik, diğer tarifelerde geçerli değildir.

Yakın bir zamanda, şirket, bulut madenciliği sözleşmelerini güncellemiş ve ön ödemeli hizmet ücretleri seçeneği ile 2 yeni sözleşme eklemiştir. Yeni sözleşmeler, ek ödemeler olmaksızın madencilikle elde edilen fonların %100’ünü almayı sağlamakta ve madencilik sürecinin daha iyi bir şekilde kontrol edilmesini sağlamaktadır.

Cryptouniverse, aynı zamanda, madencilik ekipmanları satın alma imkânı da sunmaktadır. Fiziksel bir ekipman birimine sahip olmak, satın alan kişinin ev sahipliği sözleşmesinin süresinin dolmasının ardından madenciyi tekrar satarak fonların bir kısmını geri almasını sağlamaktadır. Artan kripto para oranları ile, profesyonel madencilik ekipmanlarının piyasa fiyatları da yükselme eğilimi göstermektedir. Örneğin Bitmain Antminer s17 ekipmanına bakacak olursak, fiyatı ilk çıktığında 2000$ civarında dalgalanmaktaydı; ancak şu an, resmi çevrim içi mağazada 4000$ kadar yüksek fiyatlarda satılmaktadır. Bu nedenle, müşteri madencilikle elde edilen kârın üstüne ek kârlar elde edebilecektir.

Bunlara ek olarak, farklı zamanlarda farklı seçenekler ile nakit iadeleri mevcuttur. En çekici tekliflerden haberdar olmak için internet sitesini düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER