reklamı kapat
 • BTC  :  39.305,53 ₺
 • ETH  :  3.455,66 ₺
 • BCH  :  5.506,04 ₺
 • XRP  :  4,18 ₺
 • BTC 39.305,53 ₺
 • ETH 3.455,66 ₺
 • BCH 5.506,04 ₺

Cryptonit Exchange Gelirlerini Kullanıcılarıyla Paylaşıyor

17 Nisan 2015
 • Coin TürkCoin Türk

Kripto para dünyası içerisinde kendine yer bulmayı amaçlayan girişimler her geçen gün artarken, güvenilir exchange sitelerine de bir o kadar ihtiyaç duyuluyor. Bugünkü incelememizde Londra merkezli exchange sitesi Cryptonit.net‘ten bahsedeceğiz.

Cryptonit Solutions şirketi 2012’den beri kripto para dünyasında yer alıyor. Sistemdeki diğer sitelere göre ise İngiltere Sicil Kurumuna kayıtlı olmasıyla ve para aklama gibi faaliyetlere karşı aldığı sıkı önlemlerle ön plana çıkıyor. Şirket kayıt bilgileri ve adres gibi diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Sitede; NMC, LTC, PPC, FTC, QRK, DOGE ve BTC ile işlem yapılabiliyor. Ayrıca kullanıcı hesabına; International Wire Transfer, SOFORT, OKpay, Perfect Money, Paypal (yanlızca onaylı kullanıcılar), MoneyGram, Payeer ve EPESE ile USD ve EURO para birimleri %0,5 ile 9 arasında değişen işlem ücretleriyle hesaba aktarılıyor. Ücret ve komisyonlarla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınızSistemde onay işlemi için fotoğraflı kimlik kartı ve adres belgesi isteniyor. Ayrıca bu belgelerin o kişiye ait olduğunun kanıtlanması için, kullanıcının belgelerle çekilmiş bir fotoğrafı da isteniyor. Bunu yapmak yerine, Skype video konferans ile belgelerin kendinize ait olduğunu kanıtlayıp, onay işlemini tamamlayabilirsiniz.

Site içerisinde alım veya satım işlemlerinden alınan komisyon oranı %0.15 olarak belirlenmiş, ve ayrıca affiliate programı da mevcut. Bu program bir exchange sitesi için oldukça yaratıcı bir fikir. Ref linkiniz ile kayıt olan ve işlem yapan kullanıcıların siteye ödedikleri %0.15 komisyon oranının üçte biri sizin hesabınıza yansıyor. Başka bir ifadeyle, yeni kullanıcı getiren bir kişi, gelen kullanıcının yaptığı her işlemden %0.05 oranında kazanç sağlıyor, %0.10’u ise site alıyor. Kazanılan tutarlar düzenli aralıklarla kullanıcı hesabına gönderiliyor.

Kullanıcı hesabından çekim işlemi yapabilmek için en az bir kimlik denetleyicisi uygulama kullanmak gerekiyor. Cryptonit, Google Authenticator ve YubiKey Authenticator altyapısına sahip, ayrıca yetkilendirme işlemi eMail Authenticator ile de yapılabiliyor. Kullanım politikası olarak, işlemlerde yüksek güvenlik sağlamak için bu üç uygulamanın en az bir tanesini kurmak zorunluluk haline getirilmiş. Kullanıcı hesabı açısından site yeterli güvenlik önlemlerine sahip olmasına rağmen, tabi ki sitenin kendi server ve sunucu güvenliğinden tam olarak emin olamıyoruz. Çünkü bilindiği gibi bu işle ilgilenen şirketlerin %100 güvenlik sağlaması mümkün değildir.

Cryptonit’te şu anda işlem hacimleri oldukça düşük; fakat küçük miktarlardaki alım satım veya başka sitelerle arbitraj yapmak için uygun bir ortam var. Site, Ağustos 2014’te hizmet vermeye başlamasına rağmen, işlem hacmini henüz yükseltememiş, ama şu an yeni pazarlama ve tanıtımlarla atağa kalkarak yüksek hacimli sitelerle yarışmayı hedeflediğini belirtelim. Sitenin arayüzü basit ve sade olarak göze çarpıyor, tablolar ve grafikler ise kolay ve anlaşılabilir.

Her şeye rağmen, kripto para dünyasında exchange sitelerinin geleceğini tahmin etmek çok zor; fakat Cryptonit şu anki durumuyla bizden güvenlik ve ödeme yöntemlerinin çeşitliliği açısından olumlu not aldı. Sitenin tek olumsuz yanı ise, hacim ve derinliğin olmaması.

Aşağıda Cryptonit’e kayıt olma ve eMail authenticator ile çekim işlemleri için eğitici videoları bulabilirsiniz.

loading...
 • asaozen
  2 yıl önce

  https://bitroi.net/ adresini incelemeniz mümkün mü acaba? Gerçek bir site mi yoksa dolandırıcı bir site mi?

  0