reklamı kapat

CryptoAdSolution Akıllı Sözleşmelerde Devrim Yapmaya Hazırlanıyor

Stratis ekibi yeni bir programlama dili kullanarak akıllı sözleşme hazırladı. Kullanıcılarına daha fazla olanak sağlayan bu sözleşmeler CryptoAdSolution tarafından kullanılacak.
10:01
21 Ağustos 2018

Uzun bir gelişim sürecinin ardından akıllı sözleşmeler büyük bir şöhretin sahibi oldu. Pek çok insan bu sözleşmeleri kullanmanın ne kadar kolay olduğunun farkına vardı. Sonuç olarak birçok kullanıcı akıllı sözleşmelerin sunduğu merkezsiz hizmetlerden faydalandı.

Stratis ekibi C# programlama dilindeki akıllı sözleşmeleri piyasa sürdüğünde takvimler bu yılın mayıs ayını gösteriyordu. Türünün ilk örneği olma özelliğine sahip bu sözleşmelerin alpha versiyonları 16 Mayıs 2018’de başlatıldı. Stratis’in akıllı sözleşmeleri inanılmaz derecede kolay kullanılabilir ve hemen herkesin erişebileceği şekilde tasarlandı. Böylece bu sözleşmelerin birçok sektörde kolaylıkla kullanılabilmesi mümkün hale getirilmiş. Stratis’in yeni sözleşmeleri sayesinde akıllı sözleşmelerin karşılaştığı birçok engel bertaraf ediliyor.

Stratis akıllı sözleşmeleri büyük bir dönüm noktasından geçiyor. Blockchain’e dayanan bir reklamcılık platformu, Stratis’in sözleşmelerini kullanmak isteyen ilk startup oldu. CryptoAdSolution yasaklara maruz kalan kripto para reklamlarını yeniden tedavüle getirmeyi hedefleyen bir platform olarak tanımlanabilir. Platform hemen her koşulda kripto para reklamı sunabildiğini ispat etti.

Stratis Blockchaini AdExchange adı verilen yeni bir platformu başlatarak CryptoAdSolution’ın geliştiricilerinden faydalanmayı hedefliyor. AdExchange platformunun C# programlama dilindeki akıllı sözleşmelerle yürütülmesi planlanıyor. CryptoAdSolution ekibinin web sayfasında yer alan proje yol haritasına göre 2019 yılının son çeyreğinde yeni platforma ait kesin detayların duyurulması planlanmış.

CryptoAdSolution ekibine niçin Stratis akıllı sözleşmelerini uygulamayı tercih ettikleri sorusu sorulduğunda ekip şu cevabı veriyor:

Oldukça basit. Örneğin Ethereum Blockchaini’ni denedik. Ethereum oldukça iyi ve kendi amacına hizmet eden bir ağ ancak uygulama noktasında birtakım sorunların bulunduğunu görüyoruz. Ethereum herkesin okuyabileceği bir dilde yazılmamış. Uygulama yaparken oldukça büyük oranda programlama yapmanız gerekiyor. Üstelik deneyimli ve geniş bir kodlama ekibine de ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu da masrafların yükselmesine neden oluyor. Sonuç olarak Stratis Blockchaini’ne yöneldik. C# herkesin kullandığı ve anlayabileceği bir programlama dili. Birçok programlamacı bu dili kolayca anlayabilir ve uygulayabilir. Uygulama sürecini çoktan başlattık ve bunun 2020 yılında sona ermesini bekliyoruz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.