reklamı kapat

CREDITS’de Ön Satış Başladı

25 Ekim 2017
  • Coin TürkCoin Türk
CREDITS, kendine ait kripto parası olan (CREDITS – CS) ve kendi kendini otomatik olarak yöneten smart contract’lere sahip bir blockchain platformudur. Blockchain teknolojisinin, smart contracts’in ve veri protokolünün bir arada harmanlandığı yeni ve benzersiz bir teknik çözümdür.

CREDITS platformunda hız, işlem masrafı ve saniye başına işlenebilen operasyon sayısı bakımından tamamen yeni teknik ağ özellikleri bulunur. CREDITS açık bir platformdur, yani bireysel kullanıcılar ve şirketler blockchain protokolü altyapısından faydalanarak online hizmetler oluşturabilirler.

Ayrıca platform kullanıcılar için de yeni bir ürün sunar. Konsensus arayışında olacak şekilde yeni algoritmalar oluşturarak yeni özellikler tasarlayan proje ekibi, bunun yanı sıra yeni bir kayıt şeması ve federal oylama node’ları modelini esas alarak durum makinaları için işlem bazlı çözümler sağlamak ve işlemek için yeni bir algoritma tasarlamıştır.

CREDITS platformu düşük hız ve yüksek işlem masrafları gibi sorunlara da kökten bir çözüm getiriyor. Platform, blockchain teknolojisinin sahip olduğu potansiyeli finansal sektöre ve Nesnelerin İnternetine (Internet of Things) uyguluyor.

Aşırı yüksek hız: Sistemin altyapısındaki blockchain, saniyede 1 milyon işlem kapasitesine sahiptir.

İşleme süresi: Bir işlem için ortalama işleme süresi  3 saniyedir.

Düşük masraf: Platformdaki işlem masrafları oldukça düşüktür.

CREDITS’in dinamikleri

Blockchain: Dağıtımlı, merkezsiz depolama birimi ve açık kaynak kodu avantajı. Üstelik hem halka açık hem de özel ağlara destek.

İşlemler: Her kayıt blockchain veri tabanına tek tek işlenir. Bir diğer deyişle Merkle ağaçlarıyla sidechain’lere gerek duymaksızın karşılıklı mutabakata dayalı işlemler işlenerek veritabanı oluşur.

Blokların formasyonu: İşlem seviyesinde izinler gereklidir. Durum makinelerine çözüm sağlamak amacıyla geliştirilen algoritma kullanılarak işlemler bloka eklenir.

Konsensus modeli: Node’ların çoğunluğunu, onlara karar verme izni vererek çözüme kavuşturan bir mekanizmanın temelde olduğu federal bir modeldir.

Smart contracts: Her akıllı sözleşme ayrı ve izole bir sanal makine ortamında sergilenir ve bu, script dillerinde (JavaScript) geliştirmelerin yapılmasına ve yapılan işin ileri bir tarihe uzatılmasına ön ayak olur.

Sistem: Sistem, yapısı gereği ölçeklenebilir bir sistemdir (Node’ların sayısı arttıkça belirli bir zaman biriminde işlenen işlemlerin sayısı da artar. Madenciliğin olmaması gibi bir sistem yapısı mevcuttur. Bu yüzden tüm coin’ler önceden ve belirli miktarda basılır.

Biraz da platformun yol haritasına göz gezdirmekte fayda var. En yalın ve sade ürünü Ocak ayında geliştiren proje ekibi, Ekim ayında bu ürünü piyasaya sürdü. Ocak ayında hazır edilen whitepaper’ın ardından Ekim ayında ön satış kampanyası düzenlendi (ön satış sürüyor). Aralık ayında düzenlenecek ICO’nun ardından CREDITS token’leri çeşitli borsalarda işlem görmeye başlayacak. Mart 2018’de ürünün alfa sürümü piyasaya sürülecek ve platform ilk kullanıcılarına merhaba diyecek. Son olarak Haziran 2018’de ise ürün tam olarak piyasaya sürülecek ve yeni hizmetler eklenecek.

Ön satış ve ICO

Madenciliğin olmadığı sistemde CREDITS token’lerinin sayısı 1 milyar olarak belirlendi. Ön satış ve ICO döneminde satılmayacak olan token’ler yakılmak suretiyle yok edilecek. Biri Kasım – Aralık, diğeri ise 2018’in 2. çeyreği için düşünülen 2 farklı ICO ayağından önce ön satışa bakalım. Şu ana kadar 230 bin dolar civarında bir yatırımın toplandığı ön satış döneminde token fiyatı 1 ETH = 2000 CREDITS olarak belirlendi.

Devam eden ön satışa katılarak yüzde 40’a kadar bonus kazanabilirsiniz. Son olarak, ICO döneminde alt yatırım limiti 80 bin ETH, üst limit 120 bin ETH olarak belirlendi.

CREDITS’e ve ICO’suna dair daha fazla bilgi almak için platformun websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Website – WhitepaperTelegramFacebook – Linkedin – BlogTwitterBitcointalk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER