X

COVID-19 Yardım Hareketi: Bloomzed High 5

Elchin Suleimanov, bu salgını yenmenin anahtarlarının birlik ve merhamet olduğunu açıkça dile getiriyor.
13:10
30 Nisan 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Dünya çok uzun zamandır bir değişim içinde bulunuyor. Ancak COVID-19 salgını ile bu değişim çok büyük bir hız kazandı. Dolayısıyla artık sürekli “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” cümlesini duyuyoruz. Bu değişim içinde herkes açısından en az zararla çıkmak istiyorsak da aslında pandeminin etkilerini doğru bir şekilde anlamamız gerekiyor. Böylece hem kendimizi hem ailemizi de hem de yakınlarımızı koruyabiliriz.

Salgın Dünyayı Böldü

Öte yandan küresel salgın insanların hayata farklı bir açıdan bakmasını zorunlu hale getirdi ve bu durumda düşünülenden daha savunmasız kalındı. Çünkü “dünya durdu” deyimi neredeyse gerçek oldu. Özellikle normal şartlarda dahi bazı sorunları olan uluslararası tedarik zinciri sistemi salgınla birlikte tamamen çöktü. Böylece salgın kıtaları, ülkeleri, şehirleri ve hatta yerel yönetimleri böldü ve aralarındaki bağı kopardı.

Bunlarla birlikte son birkaç aydır yaşamın sosyal yönünün bizim için ne kadar önemli olduğunu da anladık. Yakın arkadaşlarımızla ve sevdiklerimizle birlikte vakit geçirmenin öneminin farkına vardık. Hatta hayat rutinimizde olan çalışma alanlarını bile özlediğimizi fark ettik. Ancak günümüzde salgın koşullarında bir yandan yakınlarımızdan uzak durmaya çalışırken bir yandan da aramızdaki bağı koparmamaya çalışıyoruz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bloomzed’de tam olarak bu noktada devreye giriyor. 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Bloomzed‘in kurucusu Elchin Suleimanov, bu salgını yenmenin anahtarlarının birlik ve merhamet olduğunu açıkça dile getiriyor. Suleimanov, her insanda olduğu gibi kendi hayatında da iniş ve çıkışlar olduğunu ifade ederken böyle durumlarda insanların desteğinin ne kadar önemli olduğunun farkında olduğunu ifade ediyor.

“COVID-19 Yardım Hareketi”

Suleimanov, Bloomzed ekibi ile birlikte “Bloomzed’s High5 COVID-19 relief Movementi” başlıklı bir yardım hareketi başlattı. Bu hareket her girişimde üç koldan oluşan, uzun bir isim ve derin anlamı olan bir hareket olarak karşımıza çıkıyor: Sınırlı Bağış Token’ı Piyasaya Sürme, İşletmelere Meydan Okuma ve Sosyal Meydan Okuma. Bloomeze’in açıklamalarına göre her madde benzersiz ve birbirlerinden tam bağımsız olarak kendi mesajını içeriyor. Ancak yapılan açıklamalarda bu üç kolun kurucuları tarafından bir araya getirilen benzer bir hedef taşıdıkları ifade ediliyor: COVID-19 küresel tehdidi ile zorlu mücadelede insanları birleştirmek, yardım etmek ve desteklemek.

BZT Coin

Elchin Suleimanov ekiple birlikte pratik bir adım olarak, ortak tehdide karşı mücadeleye Sınırlı Charity Token Teklif Girişimi dahilinde 10 milyon dolarlık kripto para birimi (BZT) tahsis etmeye karar verdi. Toplanan fonların tümü, koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmayı ve sonuçları yumuşatmayı amaçlayan birçok uluslararası yardım kuruluşuna bağışlanacak.

Öte yandan platformun açıklamalarına göre bu projenin en önemli parçalarından biri de “High 5 Challenge” olarak karşımıza çıkıyor. Burada amaç salgın ile mücadelede karşılıklı yardımı sağlamak. Yani yapılan açıklamalara göre 5 dolar karşılığında bir BZT token’ı satın aldığınızda sadece bir yardım kuruluşuna yardımcı olmakla kalmıyorsunuz. Aynı zamanda ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabileceğiniz likit bir varlık da satın almış oluyorsunuz.

Bunların yanında Bloomzed ekibi online olarak hizmet veren ve projeye katılmak isteyen birçok platform ile de görüşmelerini sürdürüyor. Görüşmeler sonucunda projeye katılan işletmeler ürün ya da hizmetleri karşılığında BZT token kabul ederek hem kendi ödemelerini kolaylaştırmış oluyor hem de salgınla mücadeleye katkı sağlamış oluyor.

Tüm bunların yanında Elchin Suleimanov ve Bloomzed, COVID-19 ile mücadeleye 10 milyon dolar bağışlayarak kampanyayı başlattı. Kampanyaya ilgi duyan herkesten de kendilerine destek vermelerini istiyorlar. Proje ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar