X

Counos X (CCXX) İle Dünyanın Her Yerinden Para Gönderin

Counos X, Bitcoin'e benzer bir teknolojinin kullanıldığı, büyüme ve gelişme için birçok altyapıya sahip bir platform olarak karşımıza çıkıyor.
09:35
2 Mayıs 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Teknoloji ve ağ iletişimi, yatırım ve iş alanındaki artan gelişmeler göz önüne alındığında geçmişten oldukça farklı bir hal aldı. Artık geleneksel piyasalar ve fiziksel iletişim yerini teknolojik gelişmelere bırakıyor. Bu durum fiziksel pazarlama ve reklamlar için de geçerli. İnsanlar artık işlemlerini daha hızlı ve pratik bir şekilde tamamlamak istiyor.

Öte yandan 2009 yılında yeni Blockchain teknolojisinin ortaya çıkmasıyla, kripto para birimi Bitcoin tüm dünyayla birlikte iş dünyasına da tanıtılmış oldu ve en başından beri yatırımcıların ilgisini çekiyor. Ancak 2009 yılı yalnızca bir başlangıçtı ve o günden bu yana bu teknoloji farklı birçok alanda kendisini kanıtladı.

Counos X Nedir?

Counos X, Bitcoin’e benzer bir teknolojinin kullanıldığı, büyüme ve gelişme için birçok altyapıya sahip bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamalara göre bu platformda, ihtiyaçlarınızın çoğuna çözümler bulabiliyorsunuz. Bunun yanında Counos Platformu, kullanıcılarına para transferi yapma, mali ve ticari işlerini güvenle ve en kısa sürede yapma imkanı sunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Counos Platformu 2018 yılında İsviçre’de doğdu ve o zamandan beri kullanıcılarına hizmet sunuyor. Merkezi olmayan Counos Platformu borsası 2019 yılında Estonya’da resmi izinle faaliyet göstermeye başladı ve Avusturya’nın Viyana şehri, Slovakya’nın Bratislava şehri ve Estonya da dahil olmak üzere Avrupa Birliği’nde resmi ve yasal ofisleri bulunuyor.

Counos Platformunun Avantajları

Platformun belki de en önemli avantajı, merkezsiz borsada geleneksel para transferleri için hizmet sunuyor olması. Platformda, Bitcoin, Counos Coin, Counos X gibi kripto para birimlerini ve Counos merkezsiz borsasını kullanılarak İsviçre frangı, dolar, Euro işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Platformun açıklamalarına göre, geleneksel para birimlerini transfer etmek için Counos X kullanmak daha iyi bir seçenek. Çünkü bu kripto para birimi diğer para ve kripto para birimlerine göre daha iyi bir fiyat istikrarına sahip. Ayrıca Counos X’te daha düşük fiyatla geleneksel para birimi alıp daha yüksekten satarak kar elde etmek için de faydalanabilirsiniz.

Elektronik Cüzdan

Adından da anlaşılacağı gibi, elektronik cüzdan kripto para birimlerini saklayabileceğiniz bir yer olarak tanımlanabilir.

Her bir kripto para birimi için sadece sizin ulaşabileceğiniz benzersiz bir adres bulunuyor. Ayrıca kripto para birimi satın almada tek amacınız yatırım yapmaksa bunu telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebileceğiniz Counos cüzdanla yapabilirsiniz. Cüzdanı nasıl kullanacağınızı bu bağlantı üzerinden öğrenebilirsiniz.

Öte yandan Counos merkezsiz borsasında, sözleşme bitene kadar çoklu imza (MultiSig) cüzdanı kullanılıyor. Bu önlem, her türlü kötüye kullanımı önlemek ve güvenlik seviyesini arttırmak için alınıyor.

Gelir Elde Etmek

Platformun açıklamalarına göre para transferlerinin sorun olduğu ülkelerde çeşitli ödeme çözümleri büyük bir ilgiyle karşılanma potansiyeline sahip. Counos platformunu kullanarak ödeme çözümlerini aşağıdaki avantajlarla bu ülkelerdeki kişilere sunabilirsiniz:

  • Herhangi bir aracı olmadan merkezsiz borsada para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Transferlerinizi mümkün olan en kısa sürede gerçekleşir.
  • Paranızı güvenle ve dolandırıcılık korkusu olmadan aktarabilirsiniz.

Öte yandan bu platform sayesinde para transferlerinizi yaparken yatırımlarınızı da yönetebilirsiniz. Peki, bu durumdan nasıl fayda sağlayabilirsiniz?

Kripto para piyasası arz ve talebe dayanıyor. Counos X gibi kripto para birimini satın alırsınız ve daha sonra kripto para biriminizi satmak için teklifinizi rekabetçi bir fiyatla Counos Merkezsiz Borsası’na gönderebilirsiniz. Bu şekilde basit bir alım satım işlemiyle avantaj elde etmiş olursunuz.

Counos merkezsiz borsasını kullanmanın bir diğer önemli faydası ise tanımadığınız veya güvenmediğiniz kişilerle tam güvence altında ve stressiz bir şekilde anlaşma yapabilmeniz olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bazı işleri anonim olarak yürütmeniz gerekiyorsa, kriptolama yöntemi ile borsada işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve aracı olmadan anonim bir şekilde transfer yapabilirsiniz.

Counos ve Blockchain

Counos Platform’un yarattığı yeni Blockchain teknolojisini kullanarak, kullanıcılar sadece ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda bürokrasi ve aracılardan arınmış bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Bununla birlikte Counos Blockchain teknolojisi uzun vadeli ve kısa vadeli yatırım yapma imkanı da sunuyor. Kripto para yatırımlarının yanı sıra kendiniz için bir borsa oluşturabilir ve satın alma, satma ve transfer işlemleriyle ilgilenebilirsiniz.

Öte yandan Counos Platform tarafından sunulan hizmetlere, elektronik pazarlarda ve çevrimiçi mağazalarda ödeme yapabilmek için kripto para birimlerini kullanabileceğiniz elektronik ödeme ağ geçitleri de dahil. Platform bu konuyla ilgili daha detaylı bilgileri yakın zamanda paylaşacağını belirtiyor.

Son olarak Counos yaptığı açıklamalarda, “Bir platforma güvenmenin en önemli noktasının finansal platformun kendi geleceğinde gördüklerini ve hedeflerine ulaşmak için neler yaptığını bilmektir. Örneğin, resmi borsalarda listelenmeyen bir platforma güvenemezsiniz. Bu nedenle, parlak bir geleceğe sahip sistemlere odaklanmalısınız.” ifadelerini kullanıyor ve kendilerinin de bu platformlardan biri olduklarını ifade ediyor.

Counos ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar