Conflux Network Coin Nedir?

Özet

  • Conflux, Turing Ödülü sahibi Dr. Andrew Yao'nun Tsinghua Üniversitesi'ndeki araştırma laboratuvarında ortaya çıktı.
12:16
18 Haziran 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Conflux, varlıkların ve verilerin sınırlar, protokoller ve uygulamalar arasında güvenli akışını sağlamak için Asya ve Batı toplulukları ve ekonomileri arasında köprü kuran halka açık bir blok zinciridir. Conflux protokolü, sıfır tıkanıklık ve düşük ücretlerle hızlı, ölçeklenebilir ve sağlamlıkla uyumludur. Genel merkezi Pekin Çin’de bulunan Conflux, küresel operasyonlarını dört kıtaya yayılmış çeşitli dağıtılmış bir ekip ve Toronto, Kanada ve Lagos, Nijerya’daki ek ofisleri ile genişletti.

Conflux Network (CFX) Nedir?

Conflux, Turing Ödülü sahibi Dr. Andrew Yao’nun Tsinghua Üniversitesi’ndeki araştırma laboratuvarında ortaya çıktı. Güvenlik, ölçeklenebilirlik ve merkezsizlik için optimize edilen bir Tree-Graph fikir birliği mekanizmasına dayanmaktadır.

2018’de Conflux Vakfı kuruldu ve bu konsensüs mekanizmasına dayalı açık bir altyapı oluşturmak için mevzuata uygun bir bağış toplama tamamlandı. Çin’de devlet onaylı tek kamuya açık blok zinciri olarak kurulan Conflux, Şanghay hükümeti ve hükümetle birlikte Blok Zinciri Altyapısı ve Uygulamaları Ana Laboratuvarı ile ortaklaşa Tree-Graph Araştırma Enstitüsü aracılığıyla blok zinciri geliştirme konusunda eğitim ve araştırmayı ilerletiyor.

Çin’deki kamu blok zinciri altyapısının saygın savunucuları olarak kendilerini tanımlayan Conflux, blok zinciri geliştirmede eğitim ve araştırmayı ilerletiyor. 2019 yılında Conflux Hangzhou operasyon merkezi kuruldu. 2020’de Conflux, Şanghay hükümeti ile ortaklaşa Ağaç-Grafik Araştırma Enstitüsü’nü ve Hunan hükümeti ile Blockchain Altyapısı ve Uygulamaları Ana Laboratuvarı’nı kurdu.

Conflux ayrıca Toronto, Kanada ve Lagos, Nijerya’daki ofisler de dahil olmak üzere dört kıtada 50’den fazla üyeden oluşan çeşitli dağıtılmış bir ekiple küresel operasyonlarını ve topluluğunu genişletti.

Öte yandan Conflux Network, yeni nesil DeFi’yi oluşturmak için legolar olan zincirler arası protokoller, borsalar ve uygulamalardan oluşan ekosistemi aracılığıyla açık finansmanı güçlendiriyor.

CFX Coin Yorum

Analistlerin açıklamalarına göre arkasındaki platform sebebiyle CFX coin geleceği olan bir coin olarak nitelendiriliyor. Hem tarihsel hem güncel rakamları değerlendiren analistler, CFX coin’in yükseliş yaşayabileceğini düşünüyor. Bunun yanında yatırımcıların CFX coin ile ilgili araştırmalar yaptıklarını belirtmek gerekiyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Conflux Network Coin, 0,3191 dolardan işlem görüyor. 269,502,666 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 137. sırada yer alan  Conflux Network Coin’in BTC karşısında 0.000008439 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 2,796,604 dolar olan CFX Coin’in dolaşımdaki arzının 844,667,930 CFX Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam CFX arzının da 844,667,930 olduğunu ifade edebiliriz.

Conflux Network Coin Nasıl Alınır?

Conflux Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Conflux Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından Conflux Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD ve Tether (USDT) alarak Conflux işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI