reklamı kapat
  • BTC  :  43.970,77 ₺
  • ETH  :  3.596,99 ₺
  • BCH  :  5.802,41 ₺
  • XRP  :  4,33 ₺
  • BTC 43.970,77 ₺
  • ETH 3.596,99 ₺
  • BCH 5.802,41 ₺

Confideal ICO’sunda Geri Sayım Başladı

11 Ekim 2017
  • Serhat AntSerhat Ant
Çok yönlü bir escrow (emanet) platformu olan Confideal, altyapısında ethereum blockchain’inin smart contracts teknolojisini kullanıyor. CoinTürk okurlarına daha önce 22 Kasım’da başlayacak olan ICO’sunu duyurduğumuz ve tanıtımını yaptığımız Confideal projesine farklı bir açıdan göz atalım..

Platformun kullanım senaryoları

Uluslararası işlemler: Belirli durumlarda tarafların birtakım gereklilikleri yerine getirmesi şarttır. Tarafların bulunduğu ülkeye bağlı olarak değişen durumlarda kâğıt işleri ve gümrük müsaadesi gibi alanlarda yapılması gerekenler olabilir. Taraflar böyle sorunları, Confideal‘ı kullanarak çözebilir. Confideal ile kontrata ek dosyalar iliştirilebilir (taranmış belgeler gibi).

Ülke içi işlemler: Kullanıcıların tek yapması gereken platform üzerinden kontrat oluşturmaktır. Programın arayüzü, kontratın belge şeklinde görüntülenmesini ve dışa aktarılmasını sağlar.

Gecikmeli veya adım adım ödemeli uzun vadeli kontratlar: Taraflar paranın hepsini en baştan yatırmak istemiyorsa smart contracts sayesinde adım adım ödeme ayarlanabilir. Bunun için kontrattaki belirli adımlara tarih atamaları yapılır. Ayarlanan tarihte para yatırılmazsa kontrat sona erer.

Kripto para ödemeli ve emanetli emlak sözleşmeleri: Üçüncü parti emanetçilerin kontrata dahil olduğu ve parayı sözleşme boyunca tuttuğu klasik kontratlardır. Buradaki amaç, her iki tarafın da yükümlülüklerini yerine getirmesini sağlamaktır. Emanet hizmeti, insanlar veya kurumlar yerine program kodu tarafından yürütülür ve bu sebeple her iki taraf için de sözleşmenin işlem masrafı düşer.

Çok taraflı kontratlar: Üç veya daha fazla katılımcıyı kapsar ve aktivasyon dönemi farklı tarihlerdedir. Bu taraflardan biri, çok sayıda müşteriye toplu satış malzemelerini gönderen kişi olabilir. Diğeri, ödemeleri yapıldıktan sonra ürünleri kargolar. Müşteriye ise kargosunu almak kalır.

Kripto paralı teminat: Otomobil, müvecherat, elektronik aletler vb. kiralamak ve bunlara karşın sahip olunan kripto parayı teminat olarak göstermek mümkündür. Üstelik, anlaşmaya bağlı olarak kiranın ödenmesi itibari veya kripto para cinsinden yapılabilir.

IoT cihazlarıyla oda kiralama (akıllı kilitler): Oteller, moteller ve hosteller, odalarının kapısına “akıllı kilitler” olarak anılan kilitlerden kurabilir. Bunlar, internet bağlantısı olan elektronik kilitlerdir ve kilitler sayesinde uzaktan birçok işlem yürütülebilir. Örneğin ziyaretçiler rezervasyon ücretini tamamen bu sistem üzerinden ödeyebilir.

Bunlar haricinde platform üzerinde birçok farklı şey yapılabilir: GPS takibi yaparak uluslararası kargo sevkiyatlarının gerçekleştirilmesi, üçüncü partilere gerek duymaksızın güvenli bir şekilde freelancer olarak çalışma şansı, madenciler için donanım tedarikleriyle ilgili kontratlar ve bulut madencilk güç kiralama kontratları oluşturma şansı gibi.

Smart contract oluşturma

Kullanıcılar, ICO’dan sonra platforma eklenecek şablonları kullanarak, kodlama bilgisine gerek duymadan istediği herhangi bir şey için smart contracts oluşturabilecek. Oldukça kolay bir şekilde oluşturulabilecek smart contracts için MetaMask programı kullanılacak.

ICO

CDL token’lerinin yüzde 74’ü ICO yatırımcılarına ayrıldı. Token’lerin % 6’sı ön satışta satıldı ve % 10’u proje ekibine, % 4’ü reklamcılık faaliyetlerine, % 4’ü proje danışmanlarına, % 2’si ise ödül kampanyalarına ayrıldı.

ICO’ya katılan yatırımcıları birbirinden farklı bonus fırsatları bekliyor. Çok yönlülüğü ile öne çıkan platform, yatırımcıların, sahip oldukları CDL token’lerini diğer ERC-20 temelli token’lerle değiştirebilmesine olanak sağlıyor. Üstelik yatırımcılar, takas ettikleri CDL token’inin 1.5 katı kadar ERC-20 sahibi oluyor.

ICO başlangıç tarihi: 2 Kasım 2017

ICO bitiş tarihi: 22 Kasım 2017

Platformun para birimi: CDL token’i

Basılan toplam token sayısı: 100 milyon adet

ICO dönemi yatırımcılarına dağıtılacak token  sayısı: 74 milyon

Token birim fiyatı: 1000 CDL = 1 ETH

Üst yatırım hedefi: 70,000 ETH

Confideal projesine ve gerçekleşmesine kısa süre kalan Confideal ICO’suna dair daha fazla bilgi almak için platformun websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Confideal – Whitepaper – Facebok – Twitter – Reddit – Telegram – Linkedin – Github – Yotube – Steemit

loading...