Çöküşleri Bilen Analistten Bitcoin ve 2 Altcoin İçin Büyük Müjde: Bu Seviyeler Geliyor!

Bitcoin (BTC) kritik bir test sürecinden geçerken, önde gelen bir analist ralli öngördüğü 2 altcoin projesine dikkat çekti. 
15:30
4 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) kritik bir test sürecinden geçerken, önde gelen bir analist ralli öngördüğü 2 altcoin projesine dikkat çekti.

AVAX ve LINK: Bu Seviyeler Mümkün!

Geçen yıl Bitcoin’de boğa piyasasının sonunu doğru tahmin eden  stratejist, Ethereum (ETH) rakibi  bir altcoin’in ralli için hazırlandığını söylüyor. Sektörde Pentoshi olarak bilinen analist, 660.100 Twitter takipçisine akıllı sözleşme platformu Avalanche’ın (AVAX) daha düşük zaman dilimlerinde yükselişe geçtiğini ifade ediyor. AVAX aldığını açıklayan analiste göre, hem teknik görünüm hem de temeller bakımından AVAX iyi durumda görünüyor.

Uzman Avalanche’ın 14,83 dolarlık ilk hedefine ulaşması durumunda yaklaşık %10’luk bir artış potansiyeli olduğunu belirtti. Analiste göre, AVAX bir sonraki direnç seviyesi olan 19,78 dolara ulaşırsa daha da yükselmeye devam edebilir. Bu, topamda %44,8’lik bir artış anlamına geliyor. AVAX, an itibariyle 13,66 dolardan işlem görüyor.  Chainlink’e (LINK) gelince, Pentoshi, merkezi olmayan oracle ağı için mevcut fiyatı olan 7,35 dolardan yaklaşık %20’lik bir artış öngörüyor. Uzmana göre, LINK kısa vadede 9 dolara ulaşabilir.

Bitcoin’de Kritik Seviye!

Bitcoin‘i de inceleyen Pentoshi 17.500 dolar civarında önemli bir direnç seviyesiyle karşılaşmadan önce BTC’nin artmaya devam edeceğini iddia etti. Stratejiste göre, bu seviyenin geçilmesi kritik önem teşkil ediyor. Bitcoin an itibariyle 17.016 dolardan işlem görüyor. Fed Başkanı Powell’ın Çarşamba günkü konuşmasının ardından kripto para piyasası Perşembe günü yeniden ivme kazanmıştı. Bitcoin 17.000 doları geçmeyi başararak, yatırımcıları heyecanlandırmıştı.

Ancak bütün bu iyimser söylentilere rağmen  ABD ve genel olarak küresel ekonominin resesyona doğru gitme ihtimali yüksek. Bitcoin üç haftanın en yüksek seviyesini gördükten sonra yeninden değer kaybetti.  Bazı analistler FTX krizinin sorumsuz birkaç kişinin fiyaskosu olduğunu ve uzun vadede Bitcoin’i etkilemeyeceğini diler getirdi. Uzmana göre, Bitcoin bir sonraki boğa döngüsünde yeni zirvelere ulaşacak. Kripto para piyasasının değeri  an itibariye 853 milyar dolar. BTC‘nin hakimiyet oranı ise %38,2. Yatırımcılar ve uzmanlar, Fed’den gelecek açıklamaları yakından izlemeye devam edecek. Ayrıca, enflasyon verileri ve yeni iflas krizleri de piyasayı etkileyecek faktörlerin başında yer alacak. Bu süreçte zincir üstü veriler de etkili olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar