reklamı kapat

Coinschedule ve Trecento’nun Dev Yatırım Fonu En İyi Projeleri Hedef Alacak

Coinschedule ve Trecento adındaki iki şirket ortak bir yatırım fonu başlatıyor.
10:45
19 Ekim 2018

İngiltere merkezli Blockchain portalı Coinschedule ve bir varlık yönetim şirketi Trecento Blockchain Capital geçtiğimiz günlerde dev bir ortak yatırım fonu başlattıklarını duyurdu. “Coinschedule Trecento BC Fonu” adı verilen bu yeni fon başlangıç aşamasındaki Blockchain şirketlerinin ilgisini çekebilecek büyük bir kapasiteye sahip. Bu tür şirketlere token satışı ya da hisse senedi anlaşması yapan girişimler de dahil.

Blockchain teknolojisiyle çok önceden tanışmış iki şirket tarafından 2016 yılında kurulan Coinschedule uzman bir kadroya sahip olmasıyla öne çıkıyor. Oxford Üniversitesi’nden bilim adamlarının yardımını alan Coinschedule şimdiye kadar benzerine rastlanılmamış yeni bir algoritma üretmeyi başardı. “Coinschedule TrustScore” ismi verilen bu algoritma onlarca veriyi göz önünde bulundurarak Blockchain projelerine kredi derecelendirmesi yapılabilmesini sağlıyor ve ortaya oldukça güvenilir sonuçlar koyuyor.

Şirketin algoritması tarafından yüksek puan almaya layık görülen Blockchain projelerinin uzun vadede başarılı olma potansiyeline sahip olduğuna inanılıyor.

İki şirketin meydana getirdiği ortak fon, Coinschedule’un Blockchain uzmanlığından da faydalanarak bu yeni algoritmayı kullanacak. Böylece fon en büyük potansiyele sahip yatırım projelerini kolaylıkla seçebilecek ve yatırımlarını hiç zorlanmadan gerçekleştirebilecek. Fonun diğer ortağı Trecento Blockchain Capital adlı şirketin ekibi algoritmanın yatırım yapma kararı verdiği fırsatları derin bir değerlendirme süreci altına alacak.

Trecento Blockchain Capital 2018 yılında başlatılan bir varlık yönetim şirketi olarak tanımlanabilir. Tamamen Blockchain yatırımı yapmaya odaklanan şirket 2012 yılında Alice Lhabouz tarafından kurulan Trecento Group’un bir parçası. Trecento Varlık Yönetimi adındaki şirketin sahibi olduğu bilinen Lhabouz bu şirket üzerinden yatırımcılara ait 200 milyon dolar değerindeki fonu yönetiyor.

Trecento Blockchain Capital bir grup yatırım uzmanı ve Blokchchain teknoloji girişimcisi tarafından kuruldu. Şirketin amacının yatırımcıları için kayda değer kar oranları sağlamak olduğu ifade ediliyor. Trecento Blockchain Capital bu amacına ulaşmak için uzun vadede en iyi şekilde performans gösterebilecek Blockchain projelerine yatırım yapmayı tercih ediyor. Şirket bütün faaliyetlerini devletlerin yerel düzenlemelerine uygun olarak ve yasal sınırlar çerçevesinde gerçekleştiriyor.

Coinschedule CEO’su Alex Buelau yeni oluşturulan fon hakkında şu ifadeleri kaydetti:

Blockchain teknolojisi gibi devasa bir alanda sahip olduğu büyük uzmanlığı ve geleneksel finansal piyasalardaki başarılı uygulamalarını Blockchain dünyasına taşıyan, böylesine genç ancak başarılı bir ekiple birlikte çalıştığımız için büyük bir heyecan içerisindeyiz.

Trecento Blockchain Capital’in kurucusu Alice Lhabouz ise Buelau’nun sözlerine şu şekilde karşılık veriyor:

Geleceği parlak birçok ekibin fon toplamakta bir hayli zor günler geçirdiği bu zaman diliminde, olağanüstü Blockchain projelerini fonlamanın yollarını arıyoruz. Coinschedule ile yaptığımız ortaklık Blockchain projelerinden oluşmuş samanlıkta aradığımız iğneyi bulduğumuzu gösteriyor.

İki büyük şirket tarafından başlatılan bu devasa yatırım fonunun, Blockchain teknolojisinin işletmelere sunduğu heyecan verici olanak ve fırsatlardan faydalanmak isteyen kurumsal yatırımcıları ekosisteme dahil edeceği öngörülüyor. Yeni fonun yatırımcılarına düzenlenmiş ve profesyonel bir şekilde hizmet verdiği düşünülürse bu öngörünün yerine getirileceği iddia edilebilir.

Söz konusu şirketler çalışmalarına tam kapasite devam ediyor. Coinschedule Trecento BC Fonu’nun önümüzdeki haftalarda başlatılmış olması planlandı. Üstelik yatırımcıların fonlarını izlemelerini daha kolay ve keyifli hale getirmeyi amaçlayan bir hizmetin Coinschedule portalı üzerinden yatırımcılara sunulması sağlanacak. Fon izleme bölümünün de önümüzdeki haftalarda hizmetlerine başlayacağı ifade edildi.

Trecento Blockchain Capital hakkında detaylı bilgilere erişmek için burayı, Coinschedule içinse burayı ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun