X

Coinsbee, Kripto Para Birimleri İle Hediye Kartı Alma İmkanı Sunuyor

Coinsbee ile kullanıcılar, Bitcoin ve altcoin’ler ile hediye kartlarını, yükleme kartlarını ve ödeme kartlarını satın alabiliyor.
14:42
10 Haziran 2021

Coinsbee kullanıcılarına Bitcoin (BTC) ya da altcoin’ler ile hediye kartları satın alma imkanı sunuyor. Platform sayesinde kullanıcılar, 165’ten fazla ülkede, 500’den fazla markanın hediye kartlarını, yükleme kartlarını ve ödeme kartlarını 50’den fazla kripto para birimi ile satın alabiliyor.

Coinsbee Nedir?

Coinsbee, Bitcoin gibi kripto para birimleri kullanılarak dünya çapında satın alınabilen dijital hediye kartları ve yükleme kartları sunar. Platform, Bitcoin ve Lightning Network teknolojisini kullanarak dünyanın her yerine hızlı dijital teslimat ile güvenli ve özel bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Satın alma işlemini ise kullanıcılar sadece posta adreslerini girerek hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Coinsbee ile kullanıcılar hediye kartı, yükleme kartı ya da ödeme kartı satın almak için platformda; ürünü, nominal değeri, satın alma için tercih edilen kripto para birimini ve cüzdanı seçtikten sonra ödeme yaparak işlemlerini tamamlayabiliyor. Yapılan açıklamalara göre genellikle 1 dakika ile 15 dakika içinde kullanıcılar kart kodunu içeren bir onay e-mail’i alıyor. Dolayısıyla Coinsbee işlemler konusunda oldukça hızlı olduklarını ifade ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre bazı hediye kartları dünya genelinde geçerli olurken bazıları bölgeye, ülkeye ya da para birimine özel olarak kullanılabiliyor. Bu sebeple bir hediye kartı satın almadan önce kullanıcıların markanın websitesini ve koşullarını kontrol etmelerinin önemli olduğunun altı çiziliyor. Eğer kullanıcı kart ile ilgili yeterli bilgiye ulaşamazsa Coinsbee Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebiliyor.

Öte yandan kullanıcılar belirli limitler dahilinde herhangi bir üyelik işlemi olmadan ve kişisel bilgilerini paylaşmadan hediye kartlarını, yükleme kartlarını ve ödeme kartlarını satın alabiliyor. Bunun yanında platformun açıklamalarına göre 1.000 euro’dan fazla ödemelerde kişisel veriler, 10.000 euro’dan fazla ödemelerde kimlik kartı ile doğrulama ve 15.000 euro’dan fazla ödemelerde kimlik kartı artı adres doğrulaması bilgileri talep ediliyor.

Yapılan açıklamalara göre yüksek limitli işlemlerde doğrulamalar 24 saat içinde gerçekleşiyor. Bununla birlikte çok daha yüksek limitli işlem yapmak isteyen kullanıcıların Coinsbee ile iletişime geçmelerinin gerektiği belirtiliyor.

Coinsbee Nasıl Kullanılır?

Coinsbee hızın ve güvenliğin kendileri için oldukça önemli olduğunu ifade ediyor ve kullanıcılarına bu şekilde hizmet vermek için çalışıyor. Coinsbee ile hediye kartı, yükleme kartı ya da ödeme kartı satın almak için aşağıdaki adımlar takip edilebilir:

  • Ürün Seçimi: Coinsbee dünya çapında 165’ten fazla ülkede 500’de fazla marka ile çalışıyor. Kullanıcılar bu markalar içinde istedikleri ürünü ya da hizmeti seçtikten sonra bu ürünün ya da hizmetin ülkelerinde desteklendiğini kontrol ettikten sonra işlemlerine devam edebilir.
  • Tutarın ve Kripto Para Birimini Belirlenmesi: Coinsbee kullanıcılarına 50’den fazla kripto para birimi ile ödeme imkanı sunuyor. Bu adımda kullanıcılar, hediye kart tutarını, ülkesini ve ödeme için kullanmak istedikleri kripto para birimini seçerek işlemlerine devam edebilir.
  • Kripto Para İle Ödeme: Bu adımda kullanıcılar alışveriş sepetlerine giderek ödeme adımına devam edebilir. Şartların ve koşullar okunduktan sonra ilgili kutunun işaretlenmesinin ardından “şimdi kripto para birimi ile satın al” seçeneğinin tıklanması gerekiyor. daha sonra kullanıcıya gönderilen e-mail’de bulunan QR kodun taranması ve ödemenin gönderilmesi gerekiyor.
  • Kupon Kodunun Alınması: Yapılan açıklamalara göre kupon kodu kullanıcılara e-mail ile gönderiliyor. Kupon kodu kullanıcıya ulaştığı andan itibaren geçerli oluyor. Bu noktada Coinsbee, bazı ürünler için kullanıcıya kodun bağlantısını gönderdiklerini ifade ediyor.

Binance Pay İle İşbirliği

Coinsbee yeni bir adım olarak Binance Pay ile işbirliğine vardıklarını ifade ediyor. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance’in kullanıcılarının işlemler için herhangi bir ücret ödemediği ise özellikle belirtiliyor.

Yapılan açıklamalarda göre Binance Pat ile yapılan işlemlerde herhangi bir işlem süresi bulunmuyor ve kullanıcıların 30’dan fazla kripto para birimi ile ödeme yapabiliyor.

Bunlara ek olarak Coinsbee’nin Amazon, iTunes, Steam, Vodafone, Google Play, Xbox Live, League of Legends, Pubg, Netflix, Ikea, Carrefour, Boyner, Turkcell, Fifa, Türk Telekom ve Altınyıldız Classics gibi Türkiye’de de var olan pek çok marka ile çalıştığını belirtmekte fayda var.

Coinsbee ile hediye kartı, yükleme kartı ya da ödeme kartı satın almak için ve daha detaylı bilgi edinmek için platformun websitesini ziyaret edebilirsiniz: www.coinsbee.com

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar