• BTC  :  35.151,54 ₺
  • ETH  :  2.729,29 ₺
  • BCH  :  4.786,35 ₺
  • XRP  :  2,82 ₺
  • NGC  :  2,82 ₺
  • BTC 35.151,54
  • ETH 2.729,29
  • BCH 4.786,35

CoinDirect Merkezsiz Oyun Platformunun ICO’su Başlıyor

9 Mayıs 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

2 Mayıs 2017, Hong Kong, HK

Blockchain geliştiricisi Nico Ami Lee CoinDirect.io’nun açılışını duyuruyor. CoinDirect bitcoin’lerin ve diğer büyük kripto paraların üçüncü kişilere gerek kalmadan bir oyuncudan diğerine direkt olarak gönderilebileceği açık kaynaklı bir online kumar platformu. Bu projenin amacı Bitcoin, Ethereum ve BitShares gibi altyapısı sağlam blockchain ağlarının yardımıyla gazinoları üstün oyuncuların fonlarından uzaklaştırarak kumar tecrübesini daha da merkezsiz bir hâle getirmektir.

Kripto paralar pek çok online kumar sitesinin seçimi haline gelmiştir. Ancak online gazinoların en eski sorunlarından biri çözememiştir – sitenin şeffaflığı ve yüksek masraflar. Bugüne kadar online gazinolar “Doğruluk Kontrolü” denilen yöntemi kullanarak şeffaf kalmaya çalışmıştır; ancak bu yöntem çoğu zaman verimli olmadı çünkü gazinolar oyunculardan önemli bilgileri saklama gücünü hep elinde tuttu. Bu durumun önüne geçmek için gazinoların düzenli ve geniş denetimlere tabi tutulması gerekmektedir. Bu, denetçilerden ve böyle bir uyumluluğun getirdiği ek masraflardan bağımsız gazinoların masraflarını artırmaktadır.

CoinDirect.io kurucu ortaklarından Nico Ami Lee yaklaşan projenin potansiyelini şöyle açıklamaktadır: “Müşteriler normalde bir uygulamayı geliştirmek ve piyasaya sunmak için gerekli altyapıyı kurma ve sağlamanın zorluklarıyla uğraşmak zorundadır. Bu uygulama platformuyla buna gerek kalmadan rahatlıkla blockchain altyapılı uygulamalar geliştirebilir, çalıştırabilir ve yönetebilirler. Kod uygulama platformu geliştiricilere neredeyse her türden gazino uygulamasında başlangıç masrafları olmadan merkezsiz ve otomatik bir yönetim kurma ve geliştirme olanağı tanır. Bu yüzden sıkı bir şekilde düzenlenmiş ve görece tutucu piyasaya tamamen şeffaf ve merkezsiz bir çözüm getirdik.”

CoinDirect’in yardımıyla birlikte mevcut gazino ağları milyonlara ulaşan boyutta tasarruf yapabilir ve yeni oyuncular daha az çaba ve masrafla piyasaya adım atabilir. Platformun temel avantajları şunlardır:

1. Tam şeffaflık, dolayısıyla ek denetimlere ihtiyacın kalmaması
2. Çok düşük kumar masrafları
3. Fonların tam kontrolü
4. Çabuk işlemler
5. Oyuncudan oyuncuya doğrudan para transferleri ve çok daha fazlası

Bir blockchain PaaS (platform as a service) şirketi kurma fikri 2015’te geliştirildi. 2017’nin başlarında ise Coin Direct Ltd. tüzel kişiliği kuruldu. Hong Kong merkezli şirket 5 kişilik küçük bir ekiple çalışmakta olup pek çok destekleyici üyeye sahiptir.

Ekip platformu geliştirme amacıyla kitle fonlama kampanyasıyla yatırım almaktadır. Şirket 15 Ekim’de Beta sürümü piyasaya sürmeyi; 1 Haziran 2018 tarihi itibariyle platformun kitlesel olarak pazarlamasına başlamayı planlamaktadır. Token ön satışı 1 Nisan 2017 itibariyle başlamış olup 31 Ağustos’ta bitecektir. Şirket bitcoin ağı üzerinde 6500 token basmıştır. Bu tokenler hisse dağıtımında ve CoinDirect platformunda oylama yapmada kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bağlantı Adı: Chan Saeyong
Bağlantı Maili: info@CoinDirect.io
Konum: Hong-Kong, HK
Sosyal medya platformları: twitter.com/coindirect facebook/coindirect
Website: CoinDirect.io

ETİKETLER
loading...