X

Coinbox.org Kripto Para Staking İşlemlerini Ekliyor

13:59
27 Ekim 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Coinbox.org ile kullanıcılar artık sadece kripto para birimlerini özel bir cüzdanda tutarak pasif gelir elde edebilirler. Coinbox.org tarafından sunulan bu yeni özelliğe “staking” deniyor. HODL’Lar bu yolla kripto para birimi varlıklarından kolayca ve zahmetsizce kar elde edebilir.

Stake ağları, fikir birliği algoritması olarak Proof of Stake kullanıyor. Staking’in ne olduğunun daha iyi anlaşılabilmesi için proof-of-stake’e göz atmakta fayda olacak.

Hem Proof of Work (PoW) hem de Proof of Stake (PoS) Blockchain’de konsensüse ulaşma hedefini paylaşıyor. Ancak bu sistemlerde bu hedefe ulaşmayı sağlayan süreçler birbirinden farklıdır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

PoS blok zinciri platformlarındaki bloklar, madencilikten ziyade “forged”lar ile oluşturuluyor. PoW sistemlerinde çalışma şeklinin aksine, PoS ağları Blockchain’lerde özel bir donanım (örneğin, ASIC) olmadan yeni bloklar geliştirebiliyor ve doğrulayabiliyor. Proof of Stake protokolleri sayesinde, belirli bir kripto para biriminin gerekli minimum bakiyesine (hissesine) sahip olan herhangi bir kullanıcı, işlemleri onaylayabilir ve stake ödülleri kazanabilir. PoS sistemlerinde, kripto paraları “koruyanlar” her zaman kripto paralara sahip olurlar ve bu kripto paraların miktarı ne kadar büyükse, bir node’un başka bir doğrulayıcı olarak seçilme şansı o kadar büyük olur.

Bununla birlikte PoS algoritmasını yaratan blok zinciri geliştiricileri, sadece hisse büyüklüğüne göre seçimin yalnızca merkezileştirmeyle sonuçlanacağını ve bunun da açıkça istenmeyen bir durum olacağını anladılar. Bu nedenle diğer seçim yöntemleri (kripto para yaşına dayalı seçim ve rastgele blok seçimi gibi) eklenmiştir.

Coinbox.org ALGO İçin Staking’i Başlattı

ALGO, Algorand Blockchain ağının resmi yerel kripto para birimidir. Mantıksal olarak açık PoS Algorand Blockchain platformuna dayalıdır. Diğer halka açık Blockchain’lerin aksine, bu ölçeklenebilir platform, merkezsizliğe sadık kalarak hızlı işlem işleme süresine sahiptir.

Algorand teknolojisinin avantajları şunlardır:

  • Doğrulayıcılar kesinti riski taşımaz (Kesinti, doğrulayıcının, daha sonra diğer paydaşlara yeniden dağıtılan veya yakılan belirli bir miktarda stake edilmiş parayı verdiği bir olaydır).
  • Azınlık bir kesimin sistemi yanıltması mümkün olmadığı gibi çoğunluğun sistemi yanıltması da yanıltan kişilerin zararına olur. Çünkü bu onların sahip olduğu varlığın değerini düşürür.

Bunlara ek olarak “Yıllık Yüzde Getiri (APY)”, bir yılda kazanılacağı tahmin edilen toplam faiz miktarını, yani bu durumda, stake etme ödüllerini yansıtan faiz oranıdır. Şu anda ALGO için Coinbox.org‘da APY %6,12’dir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar